У Балуха болить серце, але він продовжує голодування – Климент

Понеділок, 17 вересня 2018, 19:16

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент відвідав українського політв'язня Володимира Балуха у сімферопольському СІЗО.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"За словами архієпископа, Балух скаржиться на сильний біль в серці, однак продовжує голодування в заявленому режимі", - пише видання.

Водночас архієпископ відмовився прокоментувати інформацію про побиття Балуха в СІЗО Сімферополя напередодні.

Климент наголосив, що спочатку збирається обговорити інформацію, яку він дізнався від Балуха, з його адвокатом.

"Я Володю бачив, з ним спілкувався, в тому числі про його здоров'я, передав листи підтримки. Спочатку ми обговоримо деякі речі з адвокатом, після буде офіційна заява з цього приводу. Можу тільки сказати, що Володя скаржиться на біль в серці, іноді біль настільки гострий, що він задихається і відчуває блювотні позиви", - зазначив архієпископ Сімферопольський і Кримський.

Раніше уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що український політв'язень Володимир Балух "сам порушує порядок" у російському СІЗО.

14 вересня ввечері заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що в сімферопольському СІЗО українського політв'язня Володимира Балуха "вивели з камери, сильно побили і погрожують позбутися".

Пізніше Чийгоз розповів, що після побиття у Балуха сильно болить голова й печінка.

Адвоката Балуха і громадського захисника архієпископа Климента, які приїхали після інформації про побиття їхнього підзахисного, до українця не пустили.

Ув'язнений окупантами в анексованому  Криму український активіст Володимир Балух оголосив безстрокове голодування на знак протесту проти незаконного вироку у сфабрикованій проти нього кримінальній справі.

5 липня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд засудив його до 5 років колонії загального режиму і штрафу в розмірі 10 тисяч рублів за сукупністю двох кримінальних справ.

Російське слідство звинувачувало Балуха в зберіганні зброї. Сам він каже, що зазнав репресій через проукраїнську позицію , зокрема ‒ через прапор України, який був на подвір'ї його будинку.