Митрополита УПЦ МП не пустили через лінію розмежування, в церкві обурені

Понеділок, 10 грудня 2018, 11:21

В Українській православній церкві Московського патріархату обурилися через те, що прикордонники заборонили митрополиту Донецькому і Маріупольському Іларіону перетнути лінію розмежування на Донбасі.

Інформацію про заборону на в'їзд з окупованих територій для Іларіона повідомив представник Державної прикордонної служби Олег Слободян.

За словами Слободяна, таке рішення приймали в Службі безпеки України.

"Українська правда" звернулася за коментарем до відомства, щоб дізнатися причину заборони.

Донецька єпархія УПЦ МП на окупованій території України висловила своє обурення у зв'язку з ситуацією.

"З глибоким обуренням і здивуванням змушені повідомити, що 9 грудня 2018 року представники влади України не дозволили правлячому архієрею Донецько-Маріупольської єпархії Іларіону перетнути лінію розмежування в офіційному пункті пропуску "Новотроїцьке", - йдеться на сайті єпархії.

У церкві повідомляють, що митрополит Іларіон прямував з Донецька до Свято-Успенського Миколо-Василівського монастиря у селі Нікольське Волновахського району Донецької області для молитви з архієреями УПЦ МП в свято ікони Божої Матері "Знамення" 10 грудня.

"Право митрополита Іларіона на перетин лінії розмежування було анульовано. Єдиною причиною виникнення такої ситуації, за словами співробітника СБУ на КПВВ "Новотроїцьке", виявилося "...особливе розпорядження з Києва...", - заявили в прес- службі єпархії.

На думку УПЦ МП, дана ситуація свідчить про втручання влади в справи церкви і дискримінації за релігійною ознакою.

15 грудня відбудеться Об'єднавчий собор української православної церкви, щодо автокефалії.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати томос про автокефалію православній церкві в Україні.

Російська церква не визнає такого рішення і називає його неканонічним. 

В УПЦ МП заборонили духовенству  єпархії брати участь в Об’єднавчому соборі. Зокрема, предстоятель УПЦ МП Онуфрій заявив, що "не благословляє" духовенство на участь.

Читайте також Томос для України. Що буде з церквою після отримання автокефалії

Свято наближається. Коли в Україні з'явиться самостійна Церква

Українська правда


powered by lun.ua