Лукашенко поскаржився, що Порошенко вважає його проросійським

П'ятниця, 14 грудня 2018, 12:43

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його пропозиції по контролю на російсько-українському кордоні і проведенню виборів на Донбасі не знайшли підтримки, зокрема, у президента України Петра Порошенка.

Про це він повідомив на прес-конференції в п'ятницю, передає білоруський "Інтерфакс".

"Я вже готовий був як прикордонник стати на тій межі, враховуючи, що до мене нормально російські люди ставляться і українці, і вибори там провести за Мінському угодою...", - розповів Лукашенко.

"Що ви думаєте? Ті, кому треба припинити цю війну, перш за все Порошенку і українцям, самі почали це відкидати. Мотивацію знайшли: Лукашенко проросійський", - поскаржився він.

Як повідомляє білоруський урядовий портал "БЕЛТА", президент Білорусі заявив, що краще за всіх, в тому числі керівництва Росії, знає, що відбувається на Донбасі і він не хоче, щоб там гинули люди похилого віку, жінки і діти.

За його словами, слов'янам не варто воювати, тому що вони "всі на одне обличчя" і українці не вороги, хоча їх показують поганими на телеканалах.

Він зазначив, що треба відновлювати нормальні відносини, і це можливо.

"Але чим далі - тим гірше. Я вам скажу свою позицію: всі бояться, що там (в Україні - ред) буде НАТО. Я недавно Володимиру Володимировичу (Путіну - ред) сказав: слухай, ми з тобою скоро Господа будемо просити, щоб там було НАТО, а не відморожені нацмени з рушницею. Ось до чого ми можемо довести", - заявив президент Білорусі.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що заради миру Білорусь готова включитися в конфлікт між Україною і Росією.

Згодом він пояснив, що Білорусь може взяти на себе відповідальність за забезпечення миру на сході України і супроводжувати "вибори" на Донбасі, якщо буде впевнений, що світові гравці не планують зробити Україну ареною для протистояння Росії.powered by lun.ua