УПЦ МП ще жива і діє: Озвучена заява після позачергового Синоду

Понеділок, 17 грудня 2018, 13:59

На позачерговому засіданні священного Синоду представники Української православної церкви Московського партріархату заявили, що не визнають створення автокефальної церкви в Україні і рішення об'єднавчого собору для них немає ніякого значення.

Про це повідомив керуючий справами УПЦ МП митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

За його словами, на позачерговому засіданні священного Синоду було дано оцінку об'єднавчому Собору.

В УПЦ МП і надалі стверджують, що у єдину автокефальну церкву були об'єднані "неканонічні структури", "розкольницькі течії" і тому для Української православної церкви Московського патріархату "рішення цього зібрання немає ніякого значення".

"Священний синод вимушений був ухвалити відповідні рішення відносно двох наших архієреїв, які, незважаючи на рішення архієрейського Собору і священного Синоду, все ж таки взяли участь у зібранні 15 грудня", - сказав Антоній.

Зазначається, що митрополит Вінницький і Барський Симеон та єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко)  були звільнені зі своїх посад, а також їм заборонено священнослужіння.

Він наголосив, що відповідні рішення були прийняті і до тих священиків, які брали участь в об'єднавчому Соборі.

Антоній наголосив, що священний Синод прийняв звернення до вірян УПЦ МП, у якому повідомив про своє рішення і закликав помолитися за тих, "хто відійшов у розкол".

"Українська православна церква жива, діє і служить своєму народові", - заявив представник УПЦ МП.

Як повідомлялося, на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври 17 грудня пройшло позачергове засідання священного Синоду Української Православної Церкви Московського патріархату.

Раніше новообраний предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що після Об'єднавчого собору митрополит Онуфрій буде тільки митрополитом Російської православної церкви в Україні.

15 грудня Об'єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост предстоятеля єдиної Православної церкви України.

Президент Петро Порошенко представив його як митрополита Київського і всієї України.

Також після обрання нового глави УПЦ глава УПЦ МП Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського.

Після обрання Епіфаній закликав архієреїв та вірян приєднатися до новоствореної церкви.

Читайте також:

Митрополит Київський Епіфаній. Як в Україні з'явилася автокефальна Церква

Українська правда


powered by lun.ua