Адвокат: Суд стягнув з Карпюка мільйон рублів - компенсації "родичам" загиблих у Грозному

Вівторок, 25 грудня 2018, 19:06
Адвокат: Суд стягнув з Карпюка мільйон рублів - компенсації родичам загиблих у Грозному

З незаконно засудженого в РФ Миколи Карпюка суд стягнув мільйон рублів в якості компенсації "родичам" солдат, загиблих у бою в Грозному, де нібито брав участь українець.

Про це 25 грудня повідомив адвокат Ілля Новіков, який відвідав Карпюка у СІЗО "Володимирський централ".

"... Звідкісь стали вилазити люди похилого віку - батьки та вдови солдат, загиблих у тому новорічному бою у Грозному. Оскільки російський суд вже визнав Карпюка і Клиха винними у їх смерті, їх цивільні позови потерпілих задовольняються автоматично. Карпюку недавно приносили папір від приставів, що суд стягнув з нього мільйон рублів, і вже набігло 70 тисяч пені за несплату", - зазначив Новіков.

"Клих повільно божеволіє у в'язниці Верхньоуральська. Його старі батьки вже майже не вірять, що дочекаються його назад. Карпюк п'ять років не бачив дружину та сина. За п'ять років у російській в'язниці Карпюк зовсім не озлобився. ... Він передає всім привіт і вітання з нагоди різдвяних свят. ... Бажає нам всім терпіння, особливо сім'ям тих, кого в Росії захопили в полон і позбавили волі", - повідомив Новіков.

Він додав, що Карпюк "уважно стежив за новинами церковного життя України".

"Дуже радий тому, як все вийшло, і упевнений, що далі буде краще", - зазначив адвокат.

Читайте також: 

"Голос матері" 

Нагадаємо, 

  • 26 травня 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха до 22 з половиною та 20 років ув'язнення відповідно.
  • За версією слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 - початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.
  • Обидва заперечили усі обвинувачення, а Клих заявив, що взагалі ніколи не був у Чечні. Політв'язні заявляли про тортури з боку російських силовиків.
  • Згодом стало відомо, що Клих збожеволів через тортури, які до нього застосовували під час затримання та попереднього слідства. З в’язниці його перевели до лікарні у Магнітогорську.
  • Правозахисний центр "Меморіал", який проаналізував матеріали справи Станіслава Клиха і Миколи Карпюка, дійшов висновку, що звинувачення проти них сфальсифіковано і суперечать реальній картині подій часів Першої та Другої чеченських воєн. "Меморіал" визнав Клиха і Карпюка політв'язнями. 

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування