ФБР розслідувало, чи свідомо Трамп працював на РФ - NYT

Субота, 12 січня 2019, 18:15

Після того, як президент США Дональд Трамп звільнив директора ФБР Джеймса Комі з посади у травні 2017 року ФБР почало розслідування щодо того, чи діяв Трамп в інтересах Росії.

Про це повідомило у п'ятницю ввечері The New York Times із посиланням на колишніх співробітників правоохоронних органів та інші інформовані джерела.

За інформацією видання, слідчі контррозвідки США намагалися з'ясувати, чи становили дії Трампа можливу загрозу національній безпеці, а також чи свідомо Трамп працював на Росію, чи несвідомо потрапив під вплив Москви.

Також у ФБР розслідували, чи було звільнення Трампом Комі перешкоджанням правосуддю.

Прес-секретар ФБР відмовився від коментарів з цього питання.

Водночас адвокат Трампа Рудольф Джуліані намагався применшити значення розслідування, відзначає видання.

"Той факт, що пройшло півтора року, і немає жодних свідчень про загрозу національній безпеці, означає, що вони нічого не знайшли", - заявив Джуліані у п'ятницю, хоча і визнав, що не посвячений у деталі розслідування.

У суботу сам Дональд Трамп у своєму Twitter заявив, що для розслідування ФБР щодо нього не було ніяких підстав і жодних доказів.

"Щойно дізнався в "The Failing New York Times" (провальному New York Times - ред.), що корумповані колишні лідери ФБР, майже всі звільнені або змушені покинути агентство з дуже поганих причин, почали розслідування проти мене без будь-якої причини і без доказів після того, як я звільнив брехливого Джеймса Комі", - написав Трамп.

Він також заявив, що веде чи не найжорсткішу політику щодо Росії серед усіх американських президентів.

Нагадаємо:

  • У травні 2017 року Трамп звільнив Джеймса Комі з поста директора ФБР.

    Як писало Reuters, в Мін'юсті причиною звільнення назвали закриття розслідування справи проти Гілларі Клінтон. Повідомлялося, що вона користувалася службовою поштою в особистих цілях. Однак демократи вважають, що Комі був звільнений через розслідування ФБР втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році.
  • Американські спецслужби прийшли до висновку, що Росія втрутилася в президентську гонку 2016 року, намагаючись обернути результати виборів на користь Трампа. Росія заперечує втручання у вибори.
  • У листопаді 2018 року адвокати Білого дому надали Мюллеру письмові відповіді Трампа на питання про втручання РФ у американські вибори 2016 року.
  • Трамп повідомив, що відповіді на питання Мюллера давав особисто.
  • У січні 2019 року адвокати Дональда Трампа повідомили спецпрокурору Роберту Мюллеру, що президент США більше не відповідатиме на додаткові запитання у процесі розслідування про втручання РФ в американські вибори 2016 року.

Українська правда


powered by lun.ua