ГПУ запідозрила Жириновського у посяганні на Україну

П'ятниця, 25 січня 2019, 11:55

Генпрокуратура склала нову підозру депутату Держдуми Росії Володимиру Жириновському – у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Досудове розслідування установлено, що Жириновський, перебуваючи на території Росії, 20 лютого 2014 року у прямому ефірі одного з телеканалів та 23 лютого 2014 року під час мітингу публічно закликав приєднати території АР Крим та південно-східних областей України до РФ.

У подальшому, 28 лютого 2014 року, перебуваючи на території України – у містах Сімферополь та Севастополь, – Жириновський підбурював жителів і високопосадовців вчинити дії для незаконної зміни меж території та державного кордону України.

Крім того, встановлено, що Жириновський звертався до посла Польщі з закликом провести на заході України "референдуми", як той, що сепаратисти провели у Криму, щодо передачі окремих областей України до складу Польщі.

Також Жириновський голосував за прийняття законів РФ про включення Криму та Севастополя до Росії.

"Інкримінований Жириновському злочин передбачає можливість його заочного засудження в Україні на строк від 7 до 12 років позбавлення волі", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо:

Українська правда


powered by lun.ua