ЄСПЛ повернув справі Сенцова і Кольченка пріоритет

Вівторок, 29 січня 2019, 21:41

Європейський суд з прав людини повернув пріоритетний порядок розгляду справі українських політв'язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Про це повідомив глава Міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чиков в Telegram.

"Раніше прийняте рішення про відкладення справи Олега Сенцова й Олександра Кольченка до розгляду міждержавної скарги України проти Росії скасовано. Справі повернуто пріоритетний порядок розгляду, Суд повідомить про подальший її рух", - написав Чиков.

За його словами, відкладення розгляду стосується лише скарг із східної України, і воно не стосується  усіх кримських справ.

Нагадуємо:

  • У грудні українському політв'язню режисеру Олегу Сенцову в Страсбурзі вручили премію імені Сахарова, нагороду замість нього отримала його сестра Наталія Каплан.
  • У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політичних в'язнів Кремля. Він відмовлявся від прийому їжі 145 днів і заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.
  • 21 грудня 2018 року стало відомо, що Сенцова перевели з медичної частини колонії в місті Лабитнангі в Ямало-Ненецькому автономному окрузі "до загону для подальшого відбування покарання".
  • Окупанти затримали українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка в Криму 10 травня 2014 року за звинуваченням у підготовці терактів. Українці категорично відкинули усі звинувачення.
  • Кольченка засудили до 10 років позбавлення волі, Сенцова – до 20.
  • Усього в Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів.

Українська правда


powered by lun.ua