Українці відповіли, кого готові підтримати у другому турі виборів

Четвер, 31 січня 2019, 12:01

Якби президентські вибори проходили в наступну неділю, то в другому турі Петро Порошенко програв би фактично усім кандидатам, а Юлія Тимошенко – отримала б шанс перемогти.

Про це свідчать результати опитування, проведеного у грудні 2018 року "Соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Міжнародного республіканського інституту.

Соціологи пропонували респондентам пари політиків у другому турі і просили підтримати одного з них.

У парах Тимошенко – Порошенко, Тимошенко – Садовий, Тимошенко – Бойко і Тимошенко – Вакарчук – перемогла би Тимошенко. Лише у парі Тимошенко – Зеленський і Тимошенко – Гриценко обоє кандидатів мали б приблизно однакові шанси на перемогу. 

 
 

Чинний президент програє у другому турі всім кандидатам, окрім Бойка. З кандидатом від "Опозиційної платформи "За життя" у Порошенка рівні шанси на перемогу. 

 

Загалом брати учать у голосуванні 31 березня мають намір брати 74% виборців.

Опитування проводилося 13-27 грудня на всій Україні (за винятком окупованих територій Криму та Донбасу). Методом особистих інтерв'ю в будинках респондентів було опитано 2400 постійних мешканців України віком від 18 років, які мають право голосу. Статистична похибка не перевищує 2%.

Читайте також: Вибори президента України 2019: цифри, дати і кандидати

  • Вибори президента призначені на 31 березня, реєстрація кандидатів відбувається до 8 лютого (документи приймають до 3 лютого включно).
  • Станом на 31 січня ЦВК зареєструвала 26 осіб: Ігор Шевченко, Сергій Каплін, Валентин Наливайченко, Андрій Садовий, Віталій Скоцик, Анатолій Гриценко, Віталій Купрій, Євгеній Мураєв, Геннадій Балашов, Ольга Богомолець, Олександр Шевченко, Роман Насіров, Юрій Бойко, Олег Ляшко, Олександр Вілкул, Юлія Тимошенко, Олександр Мороз, Дмитро Добродомов, Аркадій Корнацький, Ілля Кива, Руслан Кошулинський, Олександр Данилюк, Сергій Тарута, Володимир Зеленський, Ігор Смешко та Інна Богословська. 
  • Згідно з найсвіжішим соцопитуванням, якщо б президентські вибори проходили в наступну неділю, то найбільше голосів виборців набрали б Юлія Тимошенко, Петро Порошенко, Володимир Зеленський, Юрій Бойко і Анатолій Гриценко.powered by lun.ua