Посол РФ поскаржився, що Захід хоче "відірвати" Білорусь від Росії

Понеділок, 11 лютого 2019, 10:07

Посол Москви в Мінську Михайло Бабич заявив, що Захід веде багаторічну роботу по "відриву" Білорусі від Росії з тим, щоб використовувати її як плацдарм для тиску на РФ.

Про це він сказав в інтерв'ю RT.

За його словами, робота Заходу націлена на те, щоб розірвати "вікові зв'язки" між народами.

"Спочатку посіяти недовіру, потім довести їх до ворожнечі, відірвати цю територію від Росії - в гуманітарному, ідеологічному та економічному плані", - сказав Бабич.

Він вважає, що Захід має намір надалі використовувати Білорусь як плацдарм для тиску на Росію.

При цьому російський посол зазначив, що Захід не тисне на Білорусь, проте веде "добре сплановану, організовану, системну і багаторічну роботу", виділяючи мільйони доларів і євро через різні НУО в сфері освіти, культури, гуманітарних проектів.

Бабич додав, що подібна "ідеологічна робота" проводилася також в Грузії і Україні.

Разом з тим посол зазначив, що позиція президента Білорусі і його народу нібито не дозволить "розіграти український або венесуельський сценарій".

"Протягом 25 років вони доводили конкретними справами, вчинками, результатами роботи, що курс на інтеграцію з Росією, на розширення нашої співпраці в економічній, гуманітарній, мовній сферах - це стратегічний курс Мінська", - сказав Бабич

"Звичайно, спроби "пробувати на зуб" (Білорусь - ред) будуть робитися, і в цьому президент Білорусі, безумовно, має рацію. Але сьогодні політичне керівництво цієї країни дуже чітко усвідомлює ризики і докладає необхідних зусиль в цій частині", - додав він.

За словами Бабича, як би не розвивалися політичні події, Росія ні в якому разі не повинна допустити "погіршення або значного ослаблення зв'язків між народами".

Нагадаємо:

powered by lun.ua