Суд знову зробив Курченка підозрюваним у вбивстві "міністра ДНР"

Понеділок, 18 лютого 2019, 16:34

Суд скасував рішення, яким з олігарха-втікача Сергія Курченка зняли підозру у вбивстві колишнього співробітника окупаційної влади Донецька Євгена Файницького.

Відповідне рішення Донецький апеляційний суд ухвалив 13 лютого.

Колегія визнала, що попереднє рішення їхніх колег було незаконним, адже у 2015 році, коли Курченку оголосили підозри, у законодавстві ще не було норми, на яку послався адвокат.

Ухвала є остаточною і не підлягає оскарженню.

Файницький нібито помер у 2015 році на окупованій території. У квітні 2018 року Курченку повідомили про підозру.

За версією слідства, він замовив вбивство через "особисті неприязні відносини".

Файницький, який раніше був одним із керівників юридичного департаменту компанії Курченка, розповів українським правоохоронцям про офшорні компанії свого начальника.

Виконавець, якому олігарх нібито пообіцяв 300 тисяч доларів, пізніше повідомив йому, що замовлення виконав, а Росія видала свідоцтво про смерть.

Однак адвокату Курченка у Росії відповіли, що свідоцтво підроблене, вони його не видавали.

Нагадаємо:

  • Восени 2018 року суд скасував підозру Курченка у вбивстві Файницького.
  • Водночас, згідно з даними судового реєстру, самого Файницького в Україні все ще обвинувачують у причетності до терористичної організації. Чоловік у розшуку з 2015 року.
  • Олігарха Сергія Курченка називали "гаманцем Януковича". Він виник в інформаційному просторі в кінці 2012 року, коли купив ФК "Металіст" у Олександра Ярославського, а пізніше створив групу енергетичних компаній "СЄПЕК".
  • Олігарх втік з України після Революції гідності.
  • Курченко фігурує у численних розслідуваннях правоохоронців та журналістів.
  • Його підозрюють у причетності до розкрадання майна державного підприємства "Укргазвидобування", організації схеми незаконного ввезення на територію України та реалізації нафтопродуктів, що могло завдати державі збитки у 7 мільярдів гривень.
  • Журналісти знайшли документи, які викривають схеми Курченка для ухилення від оподаткування. Внаслідок цих схем Україна, за їх даними, втратила $1 млрд доходу.
  • ГПУ та МВС підозрюють, що структури Курченка причетні до відмивання десятків мільярдів гривень.

Соня Лукашова, для УП