Турчинов розказав, як захищатимуть ЦВК від російських кібератак

Середа, 20 лютого 2019, 01:37

РФ має намір задіяти весь наявний арсенал включно з кібернетичними засобами для впливу на демократичне волевиявлення українського народу. В РНБО готуються до протидії можливим кібератакам.

Про це повідомив секретар РНБО України Олександр Турчинов, передає прес-служба РНБО.

Під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки були розглянуті питання щодо стану захищеності серверів ЦВК та готовності до протидії можливим кібератакам під час виборчого процесу, проект Концепції підготовки до відбиття воєнної агресії у кіберпросторі, та інші актуальні питання кібербезпеки держави, йдеться у повідомленні.

"Наявна інформація свідчить про наміри РФ задіяти весь наявний арсенал включно з кібернетичними засобами для впливу на демократичне волевиявлення українського народу", - зазначив на засіданні Турчинов.

Він повідомив, що найближчим часом за підтримки ЄС відбудуться спільні навчання, під час яких будуть змодельовані різні сценарії кібервтручань, та відпрацьовані моделі реагування на кіберзагрози.

Турчинов також зазначив, що за результатами попереднього засідання Національного координаційного центру кібербезпеки Центральна виборча комісія уклала Меморандуми про співпрацю з суб'єктами забезпечення кібербезпеки, "в рамках яких виборчим комісіям надається всебічна технічна та методична допомога". У цьому контексті Секретар РНБО України відмітив злагоджену роботу ЦВК, СБУ, та Держспецзв'язку.

Окрім того, на засіданні було обговорено питання практичної міжвідомчої взаємодії, зокрема, створення на базі управління інформатизації ЦВК робочої групи, до якої увійдуть кращі фахівці СБУ та Держспецзв'язку.

"Буде організовано цілодобове чергування сил та засобів кібербезпеки СБУ та ДССЗЗІ, спрямоване на виявлення, попередження та припинення будь-яких несанкціонованих дій щодо інформаційних ресурсів ЦВК", - повідомив Секретар РНБО України.

Читайте також: Вибори президента України 2019: цифри, дати і кандидати

Нагадаємо:

  • Глава кіберполіції України Сергій Демидюк заявив, що підконтрольні Росії хакери нарощують зусилля зі зриву президентських виборів в Україні за допомогою кібератак на сервери ЦВК і персональні комп'ютери співробітників ЦВК.
  • Директор Національної розвідки США Ден Коутс попередив, що Росія буде використовувати кібертехнології для втручання у вибори президента України.