До "виборчої піраміди" причетний нардеп "Батьківщини" – СБУ

Четвер, 21 лютого 2019, 14:29
До виборчої піраміди причетний нардеп Батьківщини – СБУ

В Службі безпеки підозрюють народного депутата "Батьківщини" Руслана Богдана в причетності до організації cхеми втручання у вибори президента.

Про це свідчать матеріали, оприлюднені на сайті СБУ.

 

Раніше на брифінгу заступник голови СБУ Віктор Кононенко заявив, що спецслужба викрила "виборчу піраміду" під керівництвом народного депутата, яка працювала у низці регіонів України і мала на меті забезпечити конкретному кандидату перемогу на виборах.

Прізвище нардепа Кононенко називати відмовився, щоб "не політизувати ситуацію", однак на сайті спецслужба виклала документ із прізвищем Богдана.

Згідно іншому файлу, за організацію штабів у регіонах відповідали Владислав Ковалевський, Євген Матвейчук та Вартан Юмукян.

 

В свою чергу прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган підтвердила в себе на Facebook, що співробітники ДБР та СБУ під процесуальним керівництвом ГПУ провели у четвер понад 50 санкціонованих судами обшуків на території України в рамках кримінального провадження за ч.1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).

За даними слідства, у 2018 році на території України було створено злочинну організацію, метою діяльності якої є масовий підкуп виборців та фальсифікація результатів виборів президента України 2019 року.

Так, у регіонах створено мережу за принципом "піраміди": керівник штабу виборчого округу – керівник сектору – старший виборчий дільниці – спостерігач – агітатор – виборець.

При цьому, фінансування вказаної діяльності здійснюється із порушенням вимог ст. 43 закону "Про вибори президента України", тобто порядку фінансування політичної партії, передвиборчої агітації, наголошує Сарган.

В ході обшуків правоохоронці вилучили готівкові кошти в іноземній та національній валюті, а також чорнові записи.

Нагадаємо:

  • 21 лютого Служба безпеки заявила, що викрила "виборчу піраміду", яка працювала у низці регіонів України, керувалася народним депутатом і мала на меті забезпечити конкретному кандидату перемогу на виборах.
  • Раніше 21 лютого представники ВО "Батьківшина" повідомляли, що в Запорізькій області ДБР з СБУ проводять обшуки за місцем проживання співробітників штабу Юлії Тимошенко.
  • У Держбюро розслідувань "Українській правді" підтвердили, що проводять обшуки у Запорізькій області, але категорично відмовились коментувати, чи пов’язані вони якось з "Батьківщиною" або Тимошенко.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування