Аваков: СБУ використала справу Гандзюк для дискредитації поліції

Субота, 23 лютого 2019, 10:19

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що працівники СБУ використали справу про вбивство активістки Катерини Гандзюк для дискредитації поліції.

Про це він заявив в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

"Для мене в цій справі (Гандзюк – УП) є речі прикрі, інспіровані, за наявною в мене інформацією, працівниками СБУ. Вони використали цю ситуацію як інструмент для дискредитації певних осіб і певних сил. У тому числі й для дискредитації поліції", - сказав Аваков.

Він також заявив, що "говорити про ту чи іншу форму причетності до цього злочину працівників поліції поки що немає жодних підстав".

Міністр також не вірить у причетність до злочину керівника поліції Херсонщини Артура Мерікова.

"Я бачив, як поводився Меріков під час розслідування, в мене немає підстав вважати, що він якимось чином був причетний. Слідство має перевірити. Але я не вірю в це", - сказав Аваков.

При цьому він відкреслив, що не покриватиме працівників поліції, якщо з'ясується їхня причетність до злочину.

"Якщо слідство встановить, що ті чи інші співробітники НПУ були певним чином причетні, і суд встановить їхню вину, — будуть покарані. Нікого не покриватиму, навпаки", - запевнив він.

Читайте також: Справа Гандзюк: це тільки початок?

Безкарність вбиває. Ким була і за що боролась Катя Гандзюк

Нові прізвища у справі Гандзюк, та хто насправді відкрив таємницю слідства

Нагадаємо:

  • 20 лютого в ініціативній групі "Хто замовив Катю Гандзюк?" заявили, що до її вбивства причетний діючий керівник Нацполіції Херсонської області Артур Мєріков.
  • 11 лютого голові обласної ради Херсонської області Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк.
  • Вночі 15 лютого суд обрав Мангеру запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави в розмірі 2,5 млн грн.
  • Мангер звинувачення відкидає, а на суді заявив, що Гандзюк нібито співпрацювала з СБУ, а напад буцім організував генерал СБУ Данило Доценко.
  • Адвокат Мангера вніс заставу і голова облради вийшов на волю.
  • 18 лютого голова обласної ради Херсонської області вийшов на роботу.
  • 19 лютого Генпрокуратура подала апеляцію на запобіжний захід підозрюваному Мангеру.

Катерина Тищенко, УП