В організації нападу на Гандзюк Мангер звинувачує генерала СБУ

Середа, 13 лютого 2019, 15:38
В організації нападу на Гандзюк Мангер звинувачує генерала СБУ
Радіо Свобода

Підозрюваний в організації вбивства Катерини Гандзюк голова Херсонської облради Владислав Мангер вважає, що напад на активістку став наслідком протистояння СБУ та поліції на Херсонщині.

Про це він сказав 13 лютого на засіданні суду, який обирає йому запобіжний захід.

 

Взявши слово, Мангер вкотре заявив, що "не був знайомий із Гандзюк та не мав із нею конфліктів".

"Мені відомо, що Катерина дійсно співпрацювала зі Службою безпеки та знаходилась у прямому підпорядкуванні генерала СБУ Данила Доценка", – сказав Мангер.

Він стверджує, що Доценко створив на території області декілька кримінальних угруповувань, які займались вирубкою лісу, рекетом та вимаганням та мав через це конфлікт із поліцією.

(Данило Доценко очолював управління СБУ в Херсонській області з 14 лютого по 22 серпня 2017 року. Зараз працює начальником Департаменту захисту національної державності СБУ).

"Я вважаю, що Данило Доценко організував напад на Катерину Гнадзюк з метою дискредитації органів поліції. Але після того (на що в нас є незаперечні докази) як результатом нападу стали дуже тяжкі наслідки, відбулося фізичне знищення Катерини та використання цієї трагедії в політичних цілях", – заявив Мангер.

Ще при цьому Мангер стверджує, що Доценко в особистій бесіді з ним "неодноразово повідомляв про свою особисту ненависть до партії "Батьківщина" та Юлії Володимирівни Тимошенко".

Голова Херсонської облради вказав, що вважає висунуту підозру в організації вбивства активістки "політичним замовленням" та повідомив, що боїться за своє життя.

"Живим я слідству сьогодні не потрібен. Моє фізичне знищення дозволить сьогодні закрити цю справу і знайти.. назвати.. придумати винного. Офіційно заявляю, що не збираюсь закінчувати життя самогубством і якщо зі мною щось станеться, прошу це розглядати як вбивство", – сказав Мангер.

У середу Шевченківський райсуд Києва продовжує  обирати запобіжний захід голові Херсонської облради Владиславу Мангеру.

 

Обвинувачення просило робити це в закритому режимі, але захист висловився проти. Сам Мангер попросив, щоб процес був максимально відкритим.

Адвокати заявили низку клопотань – серед них, дозволити внести заставу за Мангера.

Звинувачення не заперечувало проти: долучення довідки ОДА з характеристикою на Мангера; інформації з відкритих джерел про декларацію Мангера; його трудової книжки.

Нагадаємо:

 • 11 лютого голові обласної ради Херсонської області Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк.
 • Згодом генпрокурор Юрій Луценко розказав, як Мангер готував убивство Гандзюк.
 • 31 липня 2018 року у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на Катерину Гандзюк кислоту. Вона потрапила до реанімаційного відділення з сильними опіками.
 • Поліція затримала 5 підозрюваних у нападі на Гандзюк. Це В'ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов, Володимир Васянович, Сергій Торбін і Микита Грабчук.
 • 4 листопада 2018 року Гандзюк померла у лікарні після багатьох операцій.
 • 4 грудня 2018 року правоохоронці оголосили підозру в організації нападу на Гандзюк громадянину на прізвище Левін.
 • У січні СБУ оголосила в розшук підозрюваного в організації вбивства Гандзюк Олексія Левіна (Москаленка). 
 • Левін є помічником депутата Херсонської облради Миколи Ставицького, і на початок грудня 2018 року перебував у Домінікані.
 • Батько Гандзюк заявив, що організатор вбивства його доньки співпрацював з партійцем "Батьківщини" Владиславом Мангером та партійцем Блоку Петра Порошенка Андрієм Гордєєвим.
 • Після цього Мангер заявив, що припиняє членство в "Батьківщині" на час розслідування.
 • 9 лютого "Батьківщина" виключила Мангера зі своїх лав і рекомендувала піти з облради.
 • Також повідомлялося, що за тиждень до нападу на активістку Катерину Гандзюк юрист голови Херсонської облради Владислава Мангера здав в оренду майже за безцінь підозрюваному в організації вбивства Олексію "Москалу" Левіну базу відпочинку на узбережжі Чорного моря.

Валентина Романенко, Олена Рощенко, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування