Рада готується розглянути мовний закон у четвер

Понеділок, 25 лютого 2019, 11:17

Верховна Рада планує розпочати розгляд у другому читанні законопроекту №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної" 28 лютого.

Про це під час погоджувальної ради 25 лютого заявив спікер Ради Андрій Парубій. 

"Пропоную, щоб ми в четвер перейшли до блоку культури і в цьому блоці до розгляду питання про державну мову", - сказав Парубій.

Він відзначив, що до цього законопроекту надійшло понад 2 тисячі правок, тому його розгляд може тривати довго.

"Це може тривати і тиждень, може тривати і 3-4 дня. Але я впевнений, що український парламент має одним з головних свої обов’язків на цій сесії розглянути закон про мову", - сказав Парубій.  

Також у четвер планують розглянути законопроект №7473 про внесення змін до митного кодексу.

Парубій додав, що у вівторок планується розпочати з розгляду питання про внесення змін до житлового кодексу про забезпечення прав власників, а також з питання, внесеного президентом, про допуск підрозділів інших держав на територію України на спільні навчання.

Крім того, у порядку денному 26 лютого розгляд питання про Державне бюро розслідувань і низки питань, які стосуються комітету з питань забезпечення роботи правоохоронних органів.

На середу планують розгляд питань ратифікації і розгляд закону про "спліт".

Нагадаємо: 

  • 4 жовтня 2018 року Верховна Рада проголосувала за основу законопроект 5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". 

Ірина Балачук, УП