ДБР перевірить, чи приховував Ситник корупцію в оборонпромі

П'ятниця, 15 березня 2019, 10:16

 Державне бюро розслідувань перевірить можливу причетність директора НАБУ Артема Ситника до приховування корупційних схем в оборонному секторі.

Про це заявив директор ДБР Роман Труба, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Коментуючи заяву керівника САП Назара Холодницького про те, що Ситник міг знати про приховування корупції у ДК "Укроборонпром", Труба сказав: 

"Ми досліджуватимемо всі факти, і перевірятимемо всі обставини, про які нам буде відомо".

Він додав, що запитання у ДБР будуть не лише до детективів, що не розслідували або не зареєстрували матеріали перевірки.

"Юридична оцінка надаватиметься діям і керівників структурних підрозділів НАБУ, і керівництву", - підсумував Труба.

Читайте також: Розслідувач Леся Іванова про кейс Гладковського: У нас не було мети робити щось "під вибори"

Молодший партнер президента: що відомо про бізнес Олега Гладковського

Нагадаємо: 

 • 25 лютого видання "Bihus.info" оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. У розслідуванні фігурував син заступника секретаря РНБО Ігор Гладковський.
 • За даними журналістів, 22-річний Гладковський-молодший разом із партнерами організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки, за які держпідприємства переплачували у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво "Укроборонпрому" знало про оборудки і давало на них згоду.
 • У свою чергу в НАБУ заявили, що вже займалися деякими фактами корупції в оборонній сфері, які викладено у розслідуванні ЗМІ. 
 • 27 лютого генпрокурор Юрій Луценко підтвердив, що частину деталей для військової техніки Україна отримує контрабандоюз Російської Федерації.
 • Олег Гладковський заявив, що справа, в якій фігуруєйого син Ігор, "штучно скомпільована з брехливих провокаційних фактів" і її намагаються використовувати у виборчій кампанії".
 • 4 березня Порошенко звільнивГладковського з РНБО.
 • Згодом видання "Bihus.info" заявило, що усі слідчі органи, включно з НАБУ, "зливали"справи по Гладковському за хабарі.
 • Олег Гладковський разом із Ігорем Кононенко є найближчими партнерами президента і керують бізнесом Порошенка після його обрання.
 • 12 березня у НАБУ заявили,що звинувачення у пособництві корупційним схемам безпідставні.
 • 14 березня у НАБУ повідомили, що відсторонили від виконання посадових обов’язків двох детективів Олега Борисенка та Дмитра Литвиненка, які згадані у розслідуванні "Bihus.info" про розкрадання в "Укроборонпромі".
 • 15 березня керівник САП Назар Холодницький заявив, що не може отримати від НАБУ матеріали про корупцію в оборонному комплексі, та допустив, що директор бюро Артем Ситник знав про участь його підлеглих у незаконних схемах.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування