Штрафи до 1,5 млн рублів: Путін затвердив покарання за фейкові новини

Понеділок, 18 березня 2019, 15:40

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, що передбачає блокування недостовірних новин, що спотворюють факти.

Про це повідомляє ТАСС.

Також підписані супутні поправки, які встановлюють відповідальність у вигляді штрафів до 1,5 млн рублів (близько 619,4 тисяч гривень) за поширення недостовірної інформації.

Новий російський закон доповнює перелік інформації, доступ до якої може бути обмежений на вимогу генерального прокурора РФ або його заступників.

Зокрема, заборони стосуються "недостовірної суспільно значимої інформації", яка поширюється під виглядом достовірної і загрожує громадянам, майну, громадському порядку та функціонуванню інфраструктури.

При виявленні такої інформації російські правоохоронці будуть звертатися до Роскомнадзору (органу з нагляду в сфері зв'язку). Той, у свою чергу, може заблокувати видання, якщо воно не видалить інформацію, яку влада назве фейковою.

Нагадаємо:

  • Нещодавно в Росії прийняли закон про відповідальність за неповагу до влади. Ним передбачено блокування сайтів та акаунтів у соцмережах та великі штрафи за поширення фейків.
  • У грудні 2018 року до Держдуми Росії внесли законопроект про забезпечення автономної роботи російського сегмента Інтернету при відключенні від глобальної інфраструктури.
  • 12 лютого 2019 року Держдума прийняла в першому читанні законопроект.
  • 20 лютого президент РФ Володимир Путін пояснив необхідність ізоляціїросійського інтернету так: "Вони ж там сидять, це ж їхній винахід, і все слухають, бачать і читають, що ви говорите, і накопичують цю інформацію, а так не будуть".
  • У березні 2019 Міністерство оборони Росії взялося створювати мультисервісну транспортну мережу зв'язку, яка стане основою для "суверенного інтернету".
  • У Верховній Раді також пропонують ввести кримінальну відповідальність за поширення недостовірної інформації в засобах масової інформації та мережі Інтернет.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: