ЦВК: На виборах президента буде безпрецедентна кількість спостерігачів

Вівторок, 19 березня 2019, 02:14

На президентських виборах 139 неурядових українських організацій зареєструвалися в якості спостерігачів.

Про це в ефірі "Громадського" заявила член Центральної виборчої комісії Наталія Бернацька.

За її словами, спостерігачами на виборах в Україні можуть бути національні неурядові організації та іноземці - від іноземних країн або міжнародних організацій.

"В цьому році безпрецедентна кількість - 139 неурядових українських організацій зареєструвалися в якості спостерігачів.

Ми були дуже суворі в перевірці документів у ЦВК: для нас ключовим критерієм є дійсний факт існування цієї організації, і обов'язково в статуті, як різновид діяльності організації повинне бути спостереження за виборами", - зазначила Бернацька.

Вона додала, що на сьогодні вже зареєстровано близько тисячі іноземних спостерігачів.

Бернацька також заявила, що Центвиборчком поки не знає про результати перевірки правоохоронцями заяви "Нацдружин" про можливість застосування сили під час виборів.

Нагадаємо:

  • Спостерігачі від "Національних дружин" можуть застосовувати силу на дільницях у разі фальсифікацій, заявив їхній речник.
  • ЦВК звернулась до СБУ та поліції через заяву "Нацдружин" про застосування сили
  • Посол США в Україні Марі Йованович наголосила, що воля українського народу під час виборів повинна поважатися незалежно від результату, а "тітушки" або інші озброєні групи не повинні заважати висловлювати свою волю людям.
  • Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що усі спроби силового втручання у вибори представниками "Нацдружин" чи інших організацій будуть жорстко припинятися.
  • Вибори президента України відбудуться 31 березня.powered by lun.ua