Клімкін: "Мінськ" не мертвий, він у комі через дії Кремля

1281 перегляд
Вівторок, 19 березня 2019, 14:22

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що Мінські угоди про врегулювання ситуації на сході України перебувають у "комі", з якої їх може витягнути тільки рішення РФ піти з Донбасу.

Про це він сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Мінськ" насправді не є мертвим, але він перебуває в комі. Витягнути його з коми може тільки Кремль. Оскільки саме він ввів його в цю саму кому, і зробив це абсолютно усвідомлено. Щоб вивести "Мінськ" з такого стану, Росія повинна прийняти рішення про відхід із Донбасу", – говорить Клімкін.

За його словами, Москва використовує окуповані українські території тільки як засіб для торгу.

"На сьогоднішній момент Росія не хоче прийняти таке рішення (про вихід з Донбасу). Звичайно, це пов'язано з виборами, але ще більше – зі звичайною базарної торгівлею, яку Росія намагається вести з євроатлантичною спільнотою", – вважає глава МЗС.

За словами Клімкіна, незважаючи на те, що порядок денний ЄС заповнена внутрішніми важливими питаннями, як, наприклад, Brexit або вибори в Європарламент, Україні вдається зберегти місце для питань протидії російській загрозі.

"Деякі з моїх європейських співрозмовників все ще говорять: якщо ми не можемо зараз вирішити питання Донбасу, то необхідно його на деякий час заморозити. У мене виникає для них проста аналогія – у вас рана і вона болить. Рану можна, звичайно, знеболити, але при цьому її потрібно обов'язково лікувати, а не просто "заморожувати". Інакше толку не буде", – пояснив дипломат.

Нагадаємо:

  • Міністерство закордонних справ наголошувало, що за роки агресії Росія не виконала жодного пункту комплексу заходів з імплементації "Мінських домовленостей".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua