У Венесуелі заявили, що російські військові прибули в Каракас на переговори

Понеділок, 25 березня 2019, 02:29

У Венесуелі заявляють, що сто російських військовослужбовців прибули до Каракаса, щоб взяти участь в переговорах з військової підготовки і стратегії.

Про це заявив високопоставлений венесуельський чиновник, пише DW.

Високопоставлений чиновник з Венесуели підтвердив прибуття в країну літаків з російськими військовими на борту. За словами представника влади, військовослужбовці прилетіли в Каракас в рамках "триваючого військового співробітництва двох союзників", повідомляє агентство AP.

Зокрема, пояснив він, представники російських збройних сил мають намір взяти участь в переговорах з військової підготовки і стратегії венесуельської армії, а також обговорити питання техобслуговування.

Венесуельський чиновник дав коментар агентству на умовах анонімності у зв'язку з секретним характером цієї інформації.

У той же час російська служба агентства "Інтерфакс", повідомляє, що російські військовослужбовці прибули до Венесуели для "проведення двосторонніх консультацій", їх візит пов'язаний з реалізацією раніше підписаних контрактів.

При цьому, посилаючись на венесуельські джерела, агентство повідомляє, що на чолі групи російських військових в Каракас прилетів начальник головного штабу Сухопутних військ ЗС РФ генерал-полковник Василь Тонкошуров.

Нагадаємо:

  • До міжнародного аеропорту Майкетія (Каракас) в Венесуелі прибули російські військово-транспортні літаки Іл-62 і Ан-124 і близько сотні військових.
  • За даними онлайн-сервісів, літаки прибули до Каракаса з Сирії через Дакар.
  • Також повідомлялося, що літаки доставили 35 тонн вантажу.
  • 21 січня у  Венесуелі група військових здійснила спробу усунути від влади діючого президента Ніколаса Мадуро, який перебуває на посаді з 2013 року. 
  • 23 січня спікер Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконуючим обов'язки президента.
  • Мадуро заявив, що країна розриває дипломатичні відносини з США після того, як президент США Дональд Трамп підтримав Гуайдо.
  • ЄС, Канада та низка інших країн висловили підтримку парламенту Венесуели на чолі з лідером опозиції Хуаном Гуайдо.
  • МЗС Росії звинуватив Вашингтон у спробі "провернути у Венесуелі апробовані сценарії зміни неугодних урядів" і не виключив збройного втручання ззовні.
  • На тлі протестів у Венесуелі до країни прибули російські найманці з "ПВК Вагнер" для охорони президента Ніколаса Мадуро.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування