Судді, які скасували покарання за незаконні статки, показали нові збагачення

Понеділок, 25 березня 2019, 15:17

Кілька суддів Конституційного суду, які скасували покарання за незаконне збагачення чиновників, показали статки, які зросли за минулий рік.

Відповідні зміни зафіксовані у деклараціях, які оприлюднені в Єдиному державному реєстрі.

Зокрема, грошові активи Михайла Гультая та його дружини з 2017 року зросли приблизно на 2 мільйони гривень. В декларації судді з’явилось на 500 тисяч гривень, 55 тисяч доларів та тисячу євро більше, ніж було рік тому.

У подружжя помітно зріс прибуток: обидва отримують основну зарплату від Конституційного суду, у Гультая вона зросла на 1,8 мільйона гривень, у дружини – на 169 тисяч. Крім того, родина почала отримувати проценти від банківських рахунків, адже раніше декларувала лише готівкові накопичення. У судді також з’явилась пенсія.

Статки родини судді Конституційного суду Михайла Запорожця за минулий рік теж змінились. Його дружина стала власницею земельної ділянки у Київській області вартістю 228 тисяч гривень та автівки Nissan Leaf 2017 року за 636 тисяч. Витрат на це майно родина на зазначила, як і подарунків чи спадку.

При цьому, згідно з декларацією, родина Запорожців живе на суддівську зарплату (2,9 млн)  і пенсію (58,7 тисяч). Серед інших доходів – незначна зарплатня дружини і соціальні виплати. Жодних грошових накопичень родина не задекларувала ані цього, ані минулого року.

Збагатились минулого року і суддя Сергій Сас разом із дружиною – на 701,6 тисячі гривень. Заробляє в родині лише суддя – його зарплатня зросла на 1,4 мільйона у порівнянні з 2017 роком. Подружжя також почало отримувати пенсію: загалом 172,8 тисячі гривень за рік на двох.

У декларації судді Олега Первомайського стало на 102 387 гривень та 8 200 доларів більше. Минулого року чоловік заробив на різних посадах, включно з суддівською та викладанням у кількох університетах, понад мільйон гривень – на 752 тисячі гривень більше, ніж 2017 року.

Ще один суддя, який проголосував за скасування статті про незаконне збагачення і вже подав електронну декларацію, – Володимир Мойсик. Він за минулий рік збагатився у два рази: з 500 тисяч гривень готівкових накопичень у 2017 році до 1 095 911 гривень у 2018.

За 2018 рік Мойсик заробив більше 2,8 мільйона гривень, його дружина – 50 249 гривень. Рік тому їхній сукупний заробіток був  на 1,7 мільйона меншим.

Станом на 25 березня не всі судді КС подали електронні декларації, зокрема, досі не прозвітував за минулий рік голова суду Станіслав Шевчук. Подача декларацій триває до 31 березня.

Читайте також: Закриття 65 справ НАБУ і втрата траншу МВФ: наслідки рішення Конституційного суду

Більше про Конституційний суд читайте: Хто намагається встановити контроль над Конституцією

Нагадаємо:

  • 26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.
  • Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків.
  • Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.
  • Підозри за цією статтею повідомили екс-виконувачу обов'язків голови Державної фіскальної служби Мирославу Продану, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-чиновнику Генпрокуратури Дмитру Сусу, екс-військовому прокурору сил АТО Костянтину Кулику.
  • Скасування статті не підтримали 4 з 18 суддів Конституційного суду. Троє з них також виступили за відставку Станіслава Шевчука з посади голови КС.

Соня Лукашова, для УП


powered by lun.ua