Рада звернулася до світу з вимогою не визнавати паспорти РФ на Донбасі

Четвер, 25 квітня 2019, 17:23

Парламентський комітет із закордонних справ розробив звернення до країн світу з вимогою не визнавати законність отримання російських паспортів жителями окупованого Донбасу, а також посилити санкції.

За проект постанови №10259 проголосували 230 нардепів з необхідних 226.

Перед цим виступила голова комітету Ганна Гопко, яка зазначила, що парламент має жорстко оцінити дії Кремля.

За її словами, указ президента РФ про спрощену видачу російських паспортів жителям ОРДЛО порушує міжнародне право і може значно погіршити стан людей, які проживають на окупованих територіях і можуть зазнавати утисків у разі відмови від громадянства РФ.

"А нашим міжнародним партнерам дати чіткий заклик щодо того, скільки ще треба агресивних дій РФ, щоб ви були готові до жорстких дій", - сказала вона і наголосила на необхідності посилення санкцій.

У документі вказується, що проект постанови розроблено з метою засудження протиправних дій керівництва РФ, що порушують державний суверенітет та територіальну цілісність України, засудження міжнародним співтовариством, у тому числі парламентами іноземних держави та міжнародними організаціями, деструктивних та злочинних дій російської влади, посилення, у цьому зв’язку, режиму міжнародних санкцій, спрямованих проти РФ

Перед голосуванням лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко заявив, що його фракція не буде голосувати за постанову, якщо там будуть згадки  про мінські угоди, оскільки ніколи їх не визнавала і вважала зрадницькими.

Голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк пообіцяв звернутися до Служби безпеки, з проханням перевірити такі "державницькі" вислови Ляшка.

Спікер Парламенту Андрій Парубій попросив всіх об'єднатися і зазначив, що слова про МІнські угоди у постанові будуть замінені на "міжнародне право" і "міжнародні угоди".

Він додав, що документ підписали майже всі голови фракцій.

Читайте також: "Початок анексії, удар по Зеленському чи пошук мігрантів: що стоїть за рішенням Путіна щодо Донбасу".

Нагадаємо:

  • Зранку 25 квітня віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко звернулася до народних депутатів із закликом розробити і ухвалити у четвер заяву до міжнародних партнерів і парламентів через указ президента РФ Володимира Путіна про видачу російських паспортів громадянам України, які проживають на окупованих територіях.
  • 24 квітня Владімір Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.
  • Міністерство закордонних справ України назвало "юридично нікчемним"указ президента РФ Владіміра Путіна про спрощену видачу російських паспортів українцям в ОРДЛО та заявило, що це рішення має на меті дестабілізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні у післявиборчий період.
  • Рада Безпеки ООН збереться на екстрене засідання, щоб обговорити указ президента РФ про спрощений порядок отримання російського громадянства жителям ОРДЛО.
  • У Великій Британії заявили, що такі дії Росії - це спроба дестабілізувати Україну. Дії РФ засудили також Німеччина і Франція.

Яна Міланова, УП


powered by lun.ua