Жодної психоактивної речовини в Порошенка не виявили – лікар

П'ятниця, 5 квітня 2019, 10:28

Експрес-тест не показав психоактивних речовин в організмі президента Петра Порошенка, а аналіз на алкоголь буде готовий за дві години.  

Про це повідомив головний лікар Київської міської наркологічної клінічної лікарні "Соціотерапія" Володимир Ярий на брифінгу на НСК "Олімпійський".

Він зазначив, що чиний президент і кандидат у президенти Порошенко пройшов у медпункті НСК лікарський огляд та здав біологічні зразки для проведення лабораторного токсикологічного дослідження.

"В даному випадку ми відібрали кров, сечу та волосся разом із волосяними фолікулами", – констатував Ярий.  

Дослідження проводили чотири медичні установи Києва – дві приватні й дві комунальні: "Борис", "Медіком", Лікарня швидкої медичної допомоги та Наркологічна лікарня Києва.

Як Порошенко здав аналізи перед камерами
Як Порошенко здавав аналізи перед камерами
Дмитро Ларін, УП

З дозволу Порошенка використовували декілька способів виявлення психоактивних речовин в організмі.

"Це були і швидкі тести, результати яких я вже маю можливість оприлюднити: жодної психоактивної речовини знайдено не було", – заявив Ярий.  

"Упродовж найближчих 2-х годин у нас буде можливість провести більш ґрунтовне дослідження за допомогою мас-селективного газового хроматографа. Рівно за дві години так само в нас буде повна інформація про наявність чи відсутність алкоголю в крові", – додав він  

Ці результати буде видано в письмовій формі.

"Більший тривале обстеження волосся з волосяним фолікулом. За попередньою інформацією, ця процедура може тривати навіть до 2-х тижнів, але ми докладемо всіх зусиль, щоб цю процедуру максимально скоротити  прискорені", – заявив Ярий

Нагадаємо:

  • Кандидати у президенти Володимир Зеленський та Петро Порошенко, які пройшли у другий тур виборів, влаштували показову здачу аналізів. Її ініціював Зеленський, коли 3 квітня ультимативно покликав Порошенка на дебати на стадіоні НСК "Олімпійського".
  • Порошенко погодився і на дебати на стадіоні, і на проходження аналізів – але у дусі самого шоумена закликав Зеленського здати біозразки у медпункті "Олімпійського" разом.
  • Однак Зеленський ще до 8-ї ранку 5 квітня здав кров у приватній лабораторії "Євролаб", власник якої підтримує його кандидатуру. Він нібито хотів уникнути недовіри до результатів аналізів. А Порошенко після 9-ї ранку таки прийшов до медпункту НСК "Олімпійський".
  • Другий тур виборів має відбутися 21 квітня.
  • Центральна виборча комісія та національний мовник "Суспільне" наполягають, що дебати мають відбутися у п’ятницю перед тим, 19 квітня, і саме у студії НСТУ.

Олена Рощенко, УП
powered by lun.ua