Геращенко записала відео до Зеленського. Дала йому 24 години на вибачення

П'ятниця, 5 квітня 2019, 15:39

Перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко звернулася до кандидата у президенти Володимира Зеленського з вимогою протягом 24 годин вибачитися  перед людьми з синдромом Дауна, людьми з особливими потребами, з іншою сексуальною орієнтацією та інші нетолерантні вислови.

Відповідне відео вона опублікувала у Facebook.

За її словами, в Україні багато працювали над впровадженням інклюзивної освіти, а також боролися за права дітей з особливими потребами на працевлаштування, на самореалізацію.

"Європа - це в першу чергу повага до прав людини, повага до інших і інакших людей", - сказала вона

Геращенко нагадала, як  "один радикальний політик" дозволив собі принизити людей з синдромом Дауна, коли публічно кричав що "в уряді - дауни", через що виник скандал. "Він змушений був публічно вибачитися. Це хороший урок для всіх українських політиків. Й тим більше цей урок стосується кандидатів в президенти", - заявила віце-спікер.

"В своєму серіалі "Слуга народу" кандидат В. Зеленський принижує велику частину українців, називає людей даунами в образливому і неприпустимому для політика тоні", - зазначила вона.

Геращенко додала, що є відкритий лист від батьків "дітей сонця" з вимогою публічно вибачитися і вона приєднується до цих вимог.

"Не може політик, який претендує на найвищу посаду в державі, принижувати в своїх кварталах і куплетах людей з особливими потребами, з фізичними вадами, людей іншої сексуальної орієнтації, запускати сексистські жарти,  знущатися над іншакшими", - сказала Геращенко.

Вона додала, що проти розколу країни і суспільства, проти мови ненависті і неповаги до людей з особливими потребами, а виступає за толерантне європейське суспільство "Визнати помилку і вибачитися - це не страшно. Це правильно. Я висловлюю свою солідарність всім батькам дітей з аутизмом, з синдромом Дауна, людям з особливими потребами, з вадами дикції, людям іншої сексуальної орієнтації, різним громадянам України, бо ми всі - рівні , хоч і різні", - заявила політик.

"І чекаю, що в пана Зеленського вистачить мужності і такту - вирізати образливі слова з серіалу і реприз на своїх концертах і вибачитися перед всіма людьми з вадами, над якими він знущався всі ці роки…", - додала Геращенко.

Читайте також: Батл між кандидатами. Всі деталі

Нагадаємо:

  • Ввечері 3 квітня Володимир Зеленський записав звернення, у якому підтвердив готовність дебатувати з Петром Порошенком, але на НСК "Олімпійський".  
  • При цьому він заявив, що Порошенко має вибачитися за слова "маріонетка Коломойського" і за те, що називає інших кадидатів "проросійськими"
  • Вночі 4 квітня Порошенко оприлюднив відеозвернення до Зеленського, де заявив, що він готовий провести дебати на НСК "Олімпійський".  Проте вибачення там не прозвучало.
  • Згодом у виборчому штабі Петра Порошенка розповіли, як "вибачення" перед Володимиром Зеленським не потрапило до фінальної версії відео "Стадіон, так стадіон".
  • За його словами, розглядалося багато різних варіантів тексту, в одному з них планувалося порушити це питання.
  • Медведєв переповів приблизну цитату, яку планувалося озвучити, але її вирішили не записувати, через брак часу:
  • "Якщо Володимир Зеленський не отримував 41 мільярд (очевидно, політтехнолог мав на увазі мільйон -ред.) доларів від структур Коломойського, не користується його транспортом, адвокатами, охороною, якщо Зеленського 7 років розкручує не канал Коломойського, тоді звиняйте, тоді вибачте".
  • Політтехнолог наголосив, що команда Порошенка теж могла б скласти великий список, за  що мав би вибачитися сам Зеленський.

Українська правда
powered by lun.ua