Глава ВС сподівається, що Зеленський заветує закон про судову реформу

Четвер, 17 жовтня 2019, 13:14

Голова Верховного суду Валентина Данішевська сподівається, що президент Володимир Зеленський заветує закон про діяльність органів суддівського врядування.

Джерело: "Радіо Свобода"

Деталі: На думку Данішевської, основна мета президентської ініціативи "замінити старих людей на нових". Вона виступала з критикою законопроекту і закликала його не приймати. Глава ВС натякає, що реформа мала на меті підірвати незалежність Верховного суду, бо саме ВСУ буде приймати остаточне рішення у справах "Приватбанку" та виборах на території ОРДЛО.

Пряма мова Данішевської: "ВСУ є тим органом, який прийматиме остаточне рішення не тільки по справах Коломойського, а й по виборах на непідконтрольних територіях. Тому, напевне, незалежний ВСУ не дуже влаштовує діючу владу.

Ми ніяк не розпочнемо виховання незалежного судді. Ми ніяк не дамо тих умов, за яких незалежний суддя в Україні може народитися, а головне – вижити і зберігати свою незалежність... Не сьогодні, то завтра його будуть звільняти, або за різними анонімними якимсь зверненнями цькуватимуть у дисциплінарних процедурах. І заміна одних суддів на інших до незалежності не призводить".

Про бажання зустрітися з Зеленським: "Я вжила багатьох заходів для того, щоб ця зустріч відбулася (з Зеленським – ред.). Якщо вона не сталася до ухвалення закону, то зараз я вже й не сподіваюся. Хоча на ветування закону все ж таки надія є".

Деталі: Щодо ВККС, то Данішевська вважає, що діяльність комісії "із різних причин не влаштовує, але дуже шкідливо весь час перебувати в якомусь процесі і вдосконалювати процес". За її словами, кожна нова влада – починає з руйнації: "Всі приходять і починають з руйнації".

Глава ВС вважає, що реформа фактично паралізує суддівську гілку влади. Обтяжить звільненнями та новими конкурсами на посади. Таким чином ВККС, ВСУ, ВРП певний час взагалі не будуть працювати. Вона додала, що судова система в Україні і так "хворіє" на нестачу кадрів.

Що було раніше: 16 жовтня Верховна Рада прийняла у другому читанні та вцілому президентський законопроект № 1008. Закон скорочує склад Верховного суду з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики.

15 жовтня Данішевська з трибуни ВР виступила проти прийняття законопроекту. За її словами, 19,5 тисяч ув’язнених чекають на судове рішення, 4 млн громадян України щорічно звертаються до судів, 2 тисячі суддів не вистачає у судовій системі, а перезавантаження Верховного суду вплине на стабільність судової системи.

Нагадаємо:

  • У посольствах ЄС і Канади в Україні розкритикували низку положень законопроекту №1008.
  • Посли написали листа на ім'я голів комітетів Ради з питань правової політики Ірини Венедіктової та з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського.
  • Дипломати, зокрема, вказали на безпідставність скорочення кількості суддів Верховного Суду й застосування люстрації до членів ВККС.
  • Данішевська раніше скаржилася, що не може поспілкуватися із президентом Володимиром Зеленським щодо його політики по відношенню до Верховного суду.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.
00:45
Зеленський поговорив з Клінтоном, подякував за підтримку України
00:11
Якщо дозволити Росії цькувати Україну, у світі почнеться "сезон полювання" – Блінкен
00:07
Посол про збиту поблизу Умані ракету: Атаки РФ можуть спричинити жертви серед євреїв
23:43
Кораблі, які вивозять українське зерно морем, захищені "буферними зонами" – ЗМІ
23:35
Зеленський: Україна має повернути все, не залишаючи замороженого конфлікту
23:19
Переломи та ампутації. Як травматологи у військовому госпіталі рятують кінцівки бійців
23:13
Повітряним силам вдалося збити ворожі ракети вдень і ввечері – Зеленський
23:07
Економічні новини 8 серпня: Ліван відмовився від українського зерна, Baykar придбав ділянку в Україні під завод
23:03
Норвегія готується обмежити експорт електроенергії до ЄС на тлі газової кризи
22:50
Зеленський закликав Захід повністю закрити кордони для всіх росіян
Усі новини...