Уряд радить з лісу заходити в інтернет і перевіряти, чи законно рубають дерева

9321 перегляд
Четвер, 17 жовтня 2019, 13:24

Жителі трьох областей України отримали можливість перевірити, чи законно у їхніх лісах рубають дерева. Щоправда, лише за умови, що у їхньому лісі є інтернет.

Джерело: сайт Кабінету міністрів.

Дослівно: "Ліс у смартфоні: Держлісагентство запустило пілотний проект e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карту рубок".   

 

Наразі карта довго вивантажується навіть з комп’ютера

"Якщо ви, гуляючи лісом, бачите рубку дерев, то вам потрібно зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM і обрати опцію "Карта". У вашому телефоні має бути ввімкнена геолокація. Тоді на онлайн-карті автоматично визначиться Ваша геопозиція у лісі. Натиснувши на відповідний номер виділу, Ви побачите інформацію про рубку, а також зможете переглянути відповідний лісорубний квиток (дозвіл на вирубку певного обсягу деревини, – ред.)".

Деталі: Якщо на карті лісорубного квитка немає, але дерева рубають, то уряд радить громадянам звертатися до лісництва чи лісгоспу, або викликати поліцію за номером 102.

Проект має на меті надати змогу місцевим жителям контролювати, чи вирубка лісів здійснюється на підставі дозволів чи незаконно.   

Наразі у реєстрі оприлюднено інформацію про 27 тисяч виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини.

Також у пілотному режимі працює онлайн-карта рубок, яка наразі покриває лише три області – Чернігівську, Полтавську і Рівненську.

Кабінет міністрів також планує запустити реєстр лісових квитків на промисловий збір ягід, грибів, меду, лікувальних трав. Відзначається, що портал перебуває на фінальній стадії розробки.

Передісторія: 

  • У липні президент Володимир Зеленський побачив на власні очі масштаби незаконної вирубки лісу на Харківщині і провів екстрену нараду.

 

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua