Грецьке визнання ПЦУ: Кіріл скликав екстрений синод і б'є на сполох

Четвер, 17 жовтня 2019, 13:53

Глава Російської православної церкви патріарх Кіріл скликав надзвичайне засідання синоду, де заявив, що "всеправославна єдність" у небезпеці.

Джерело: російське видання "РИА Новости"

Пряма мова: "Сьогодні ми відкриваємо позачергове, надзвичайне засідання синоду, присвячене розгляду питань, які виникли на загальноправославному порядку денному у зв'язку з ситуацією навколо України та Української православної церкви, у зв'язку з відомими діями Константинопольського патріархату і у зв'язку з можливими подальшими діями як Константинопольського патріархату, так і інших церков, пов'язаних з визнанням розкольницького угруповання на Україні.

Ви розумієте, що ця тема зачіпає саму суть міжцерковних відносин і негативний розвиток цієї теми може порушити всеправославну єдність".

Деталі: Кіріл підкреслив, що рішення щодо цих питань буде ухвалене на синоді "з повною відповідальністю за збереження православної єдності і з повною відповідальністю перед нашими віруючими людьми, перед нашим духовенством, єпископатом".

Передісторія:

Читайте також: Автокефалія Православної Церкви України: як це було

Нагадаємо:

  • 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися у єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники Російської православної церкви (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять у ПЦУ.
  • 5 січня 2019 року у Стамбулі підписали томос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.