На кнопкодавстві спіймали нардепа, який сам пропонував за це саджати

Вівторок, 12 листопада 2019, 15:31

Нардеп з фракції "Опозиційної платформи – За життя" Василь Німченко порушив процедуру особистого голосування. Це четвертий факт кнопкодавства у Верховній Раді України 9-го скликання.

Джерело: рух ЧЕСНО

Деталі: Повідомляється, що Німченко натиснув на дві кнопки "за" на ранковому пленарному засіданні 12 листопада під час голосування за основу за законопроєкт №2299 нардепів від "Слуги народу" щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти.

Рух звертає увагу, що цей депутат є співавтором законопроєкту 1127 про кримінальну відповідальність депутатів за кнопкодавство. Зокрема, йдеться про позбавлення волі на строк до 2 років за повторне неперсональне голосування. Цікаво, що коли голосували за цей проєкт, Німченко в Раду не прийшов.

ЧЕСНО помітив, що під час голосування за проєкт 2299 24 з 44 парламентаріїв ОПЗЖ утрималися, а "за" проголосували лише п’ятеро членів цієї фракції: Німченко, Тарас Козак, Микола Скорик, Вадим Столар і Нестор Шуфрич.

 
 

За інформацією руху, для Німченка це вже не перше кнопкодавство: нардеп щонайменше один раз порушив процедуру особистого голосування у Верховній Раді 8-го скликання.

Нагадаємо:

  • 29 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №2148, яким пропонується запровадити штрафи за неперсональне голосування.
  • За даними руху ЧЕСНО, лише за 2018 рік 140 депутатів кнопкодавили 1270 разів. І це тільки ті випадки, які були зафіксовані представниками ЗМІ та громадянського суспільства.powered by lun.ua