Поліція зачистила намет мітингувальників під Нацбанком

Середа, 13 листопада 2019, 12:19

Близько двох десятків правоохоронців у повній амуніції демонтували армійський намет під будівлею Нацбанку на вулиці Інститутській у Києві та поштовхалися з мітингарями.

Джерело: відео "Стоп корупції" у Facebook, пресслужба поліції Києва

Дослівно поліція: "Зранку представники громадської організації розпочали акцію під стінами Нацбанку. При цьому вони встановили військовий намет, який перешкоджав вільному руху пішоходів і зайняв частину дороги. 

 

Правоохоронці звернулися до організаторів акції із проханням демонтувати намет. Учасники заходу відмовилися виконувати вимогу поліцейських.

Тож правоохоронці демонтували намет самотужки, при цьому виникла штовханина".

Деталі: Вранці під Нацбанком зібралися кілька десятків осіб, які вимагали відставки голови НБУ Якова Смолія після затримання працівників банку Національним антикорупційним бюро.

Після демонтажу намета правоохоронцями, мітингарі звернулися до поліції із заявою про його пошкодження, тому на місце події прибула слідчо-оперативна група.

Зібрані відомості за цим фактом зареєстровані в Печерському управлінні поліції.

Наразі триває перевірка, за результатами якої події буде надана правова кваліфікація.

Що було раніше: 12 листопада голова Національного банку Яків Смолій перервав службове закордонне відрядження та повертається до України у зв’язку з затриманням НАБУ колишніх та чинних посадовців НБУ у рамках справи про заволодіння 1,2 мільярда гривень кредиту, наданого ПАТ "ВіЕйБі Банк".

Знати більше: Як одним підписом зруйнувати справу проти Бахматюка на 1,2 мільярда 

Справа Бахматюка. Чому НАБУ затримало екс-заступника Гонтаревої та банкірів бізнесмена

Передісторія:

  • У жовтні 2014 року Нацбанк виділив "ВіЕйБі Банку" стабілізаційний кредит на суму 1,2 млрд грн. ВіЕйБі належав власнику аграрного холдингу "Укрлендфармінг" Олегу Бахматюку.
  • В листопаді 2014 року НБУ визнав банк неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію. Рішення про ліквідацію фінустанови ухвалене в березні 2015 року.
  • НАБУ почало розслідувати справу Бахматюка в жовтні 2016 року.
  • Коли слідчі вийшли на фінішну пряму, генпрокурор Юрій Луценко вирішив віддати справу в поліцію
  • Сто томів кримінальної справи щодо зловживань у "ВіЕйБі банку" зберігалися поліцією у підвалі стороннього підприємства і були затоплені.
  • 11 листопада Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 11 листопада затримали 7 осіб, яких підозрюють у заволодінні 1,2 мільярда гривень стабілізаційного кредиту, наданого у 2014 році Національним банком України ПАТ "ВіЕйБі Банк".
  • Серед затриманих – Олександр Писарук, який у 2014-2015 роках працював першим заступником голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої і відповідав за банківський нагляд.
  • 12 листопада власник аграрного холдингу "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк заявив, що планує повернутися в Україну і пропонує поетапно погасити 8 мільярдів гривень боргів належним йому і виведених з ринку банків VAB Банк і "Фінансова ініціатива" і внести 500 мільйонів гривень гарантійного внеску.

Українська правда


powered by lun.ua