В Україні піймали одного з ключових лідерів "ІДІЛу" – СБУ

П'ятниця, 15 листопада 2019, 16:18
В Україні піймали одного з ключових лідерів ІДІЛу – СБУ
atr.ua

Служба безпеки спільно з Міністерством внутрішніх справ Грузії та Центральним розвідувальним управлінням США затримала на Київщині одного з ключових терористів "Ісламської держави" відомого як "Аль Бара Шишані".

Джерело: пресслужба СБУ

Дослівно: "З 2012 року громадянин Грузії на прізвисько "Аль Бара Шишані" обіймав посаду аміра джамаату "Ахадун Ахат" у провінції Латакія Сирійської Арабської Республіки. У 2013 році він зайняв одну із вищих посад у "ІДІЛ" ‒ заступника військового аміра, відомого як "Абу Умар аш-Шишані".

У 2016 році, після ліквідації останнього, "Аль Бара Шишані" виїхав до Туреччини, де продовжив координувати діяльність терористичної організації.

Улітку 2018 року терорист незаконно прибув до України, використавши підроблений паспорт".

 
"Аль Бара Шишані"

Деталі: У відомстві повідомляють, що на підставі фальшивих документів терорист "легалізувався" в Україні.

За інформацією правоохоронців, з України, терорист продовжував координувати діяльність спеціальних осередків "ІДІЛ", так званих "Амніятів".

Бойовика затримали у столичному регіоні поблизу приватного будинку, де він проживав.

У СБУ стверджують, що портретна експертиза довела, що затриманий -  розшукуваний лідер "Ісламської держави".

Наразі терорист знаходиться під екстрадиційним арештом.

Правоохоронці перевіряють інформацію щодо його причетності до вчинення злочинів в Україні.

Нагадаємо: 

  • В кінці жовтня президент США Дональд Трамп підтвердив загибель лідера терористичного угрупування "Ісламська держава" Абу Бакр аль-Багдаді.
  • Трамп сказав, що лідер ІДІЛ помер, підірвавши на собі жилет смертника. Вибух убив його і трьох дітей.
  • "Він помер як собака, він помер як боягуз. Він втік до тунеллю із глухим кутом, весь час плакав і кричав. До цього часу це місце було очищено від людей, які або здалися, або були вбиті. 11 маленьких дітей вийшли з дому і не постраждали. Єдиними, хто залишився, був Багдаді в тунелі, і він потягнув з собою трьох своїх маленьких дітей. Він підірвав свій жилет, убивши себе і трьох дітей. Його тіло було понівечене вибухом", - сказав Трамп.
  • Багдаді став лідером ІДІЛ в 2010 році. У 2013 році ІДІЛ оголосила про поглинання підтримуваного Аль-Каїдою угруповання бойовиків в Сирії, а Багдаді заявив, що його група тепер буде відома як "Ісламська держава в Іраку і Леванте". 

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування