У Кремлі цікавляться, як Київ узгоджуватиме з ОРДЛО новий закон про особливий статус

Неділя, 17 листопада 2019, 15:00

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що "нормандська четвірка" не розуміє, як Україна буде узгоджувати новий закон про особливий статус Донбасу з "Л/ДНР", з якими "досі виключає прямі контакти".

Джерело: ТАСС з посиланням на інтерв'ю Пєскова на телеканалі "Росія-1", "Новости Донбасса"

Дослівно: "Цей закон...  такий наріжний камінь, а головне, його потрібно погодити з "ДНР" і "ЛНР", а досі Київ виключає прямі контакти. Як вони будуть узгоджувати, в якому форматі? Тоді з'явиться більше питань".

Деталі: За словами Пєскова, "нормандська четвірка" розраховує на те, що українська сторона "розуміє, як вони будуть далі поводитися і що будуть робити з цим законом".

У свою чергу глава "МЗС ДНР" Наталія Ніконорова заявила в ефірі сепаратистського каналу "Оплот ТВ", що новий закон про "особливий статус" Донбасу не потрібен, тому що "старий враховує усі вимоги".

"Існуючий на даний момент закон враховує усі примітки до комплексу заходів. Необхідно деякі статті скоригувати, але в цілому відповідність і кореляція з примітками. Тому новий закон або буде дублювати існуючий, або він не буде відповідати приміткам до комплексу заходів", - заявила Ніконорова.

Нагадаємо, 

  • 4 жовтня 2018 р.  народні депутати підтримали пролонгацію закону №9153  про особливий порядок місцевого самоврядування  в окремих районах Донецької та Луганської областей до 31 грудня 2019 року.
  • Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону (про особливий порядок місцевого самоврядування), зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.
  • Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО було ухвалено у вересні 2014 року, він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки.
  • 3 жовтня 2019 р. президент Володимир Зеленський заявив, що буде розроблено новий закон про особливий статус Донбасу.
  • У свою чергу президент РФ Володимир Путін заявив, що іншого закону про особливий статус Донбасу бути не може, а у закона нинішнього, за Мінськими угодами, термін дії  спливає наприкінці поточного року. powered by lun.ua