Заборона WADA: в Росії хочуть проводити свої Олімпійські ігри

Середа, 11 грудня 2019, 17:16

Спікер російської Ради Федерації Валентина Матвієнко прокоментувала рішення Виконкому Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) відсторонити Росію від участі в Олімпійських іграх на 4 роки.

Джерело: sports.ru

Пряма мова: "Це рішення свідчить про очевидну кризу інститутів світового спорту. Я вважаю, що Росія може у себе проводити свої ігри.

Так зване розслідування WADA грунтувалося лише на показах колишніх співробітників (РУСАДА), які втекли за кордон. Після висунутих вимог два роки тому Росія вжила всіх заходів, реформувала РУСАДА. Але це не дало результатів".

Деталі: Матвієнко заявила про упереджене ставлення антидопінгового агентства саме до Росії, заявивши, що такі факти вживання окремими спортсменами допінгу є і у інших країн.

При цьому вона підкреслила, що для звинувачення Росії у використанні допінгу на державному рівні немає підстав.

Цьому передувало: Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) схвалило рекомендацію свого Комітету з дотримання законодавства про заборону Росії брати участь у великих міжнародних змаганнях на чотири роки.

Рекомендація Комітету з розгляду питання про заборону Росії була заснована на доповіді про те, що Москва сфальсифікувала дані про допінг з лабораторії Російського антидопінгового агентства (РУСАДА), яка була передана слідчим WADA в січні.

У доповіді канадського юриста Річарда Макларена, яку він підготував для Всесвітнього антидопінгового агентства, зазначалося,  що більше 1000 російських спортсменів з літніх, зимових і паралімпійських видів спорту були безпосередньо задіяні в маніпуляціях з допінгом.

Згідно зі звітом, допінг в Росії систематично застосовувався з 2011 року по квітень 2015 року.

Також повідомлялося, що в системі покриття допінгу були замішані спецслужби Росії і владні структури.

Російські чиновники визнали існування системи допінгу в РФ, разом з тим заперечуючи, що вона була організована на державному рівні.

Передісторія:

  • 9 листопада 2015 року діяльність РУСАДА опинилася в центрі гучного допінгового скандалу.
  • 18 листопада 2015 року на підставі висновків звіту незалежної комісії WADA визнала діяльність РУСАДА не відповідає антидопінговим кодексом WADA.
  • 20 вересня 2018 року виконком WADA поновив РУСАДА у правах. Повне розкриття даних із московської лабораторії було ключовою умовою цього.
  • У липні 2019 року Всесвітнє антидопінгове агентство підозрювало 298 російських спортсменіву порушенні антидопінгових правил.
  • 25 листопада Комітет із відповідності Всесвітнього антидопінгового агентства запропонував відсторонити Росію від міжнародних турнірів на 4 роки.powered by lun.ua