Під Радою проходить одразу чотири мітинги

Вівторок, 17 грудня 2019, 09:41

17 грудня під Верховною Радою відбуваються одночасно чотири акції протесту, в яких беруть участь кілька тисяч осіб.

Джерело: "Українська правда", "Інтерфакс-Україна", поліція Києва 

Деталі: Зокрема, мітингують проти відкриття ринку землі. Люди продовжують підходити до парламенту колонами від метро "Арсенальна". Їх супроводжують правоохоронці з собаками та поліція діалогу.

 
фото УП

Також поліцейські стоять групами по кілька осіб через певні проміжки аж до площі Слави.  

Рух транспорту у напрямку ВР обмежили правоохоронці.

 
Фото УП

Мітингарі тримають плакати "Продаж землі – зрада України", "Руки геть від державних земель". 

Крім того, на площі Конституції кілька сотень людей із прапорами організації "АвтоЄвроСила" вимагають від депутатів спростити систему розмитнення автомобілів на реєстрації країн ЄС. Після мітингу біля Верховної Ради вони мають намір пройти колоною до будівлі Кабінету Міністрів, розташованої поблизу на вулиці Грушевського.

Також під стінами Ради присутні противники законопроекту №0931, який передбачає приведення до європейських стандартів законодавства у сфері протидії дискримінації. Вони називають себе захисниками християнських цінностей і тримають у руках плакати з вимогою припинити знищення свободи віросповідання, а також введення гендерної теорії в систему освіти. 

 
фото уп

Члени Федерації профспілок України прийшли підтримати законопроєкти Трудового кодексу України №2410, Кодексу України про працю №2410-1. Вони вимагають недопустити тотальну приватизацію державних підприємств зі знищенням робочих місць, виступають проти руйнування наявної системи соціального захисту і за збереження соціальних стандартів.  

Автомобільний рух на вулиці Грушевського від Кріпосного провулка до вулиці Садової перекрито. Також перекрито рух на вулиці Шовковичній на ділянці від Інститутської до Грушевського. 

 

Поліція Києва повідомляє, що правоохоронці заступили на посилене чергування.

До охорони громадського порядку в урядовому кварталі залучені поліцейські, нацгвардійці, співробітники ДСНС, кінологи, вибухотехніки та поліція діалогу. 

 

Правоохоронці закликають організаторів та учасників заходів дотримуватися закону, не порушувати громадський порядок та сприяти поліцейським у виконання ними службових обов’язків.

Читайте також: Ринок землі Зеленського. Яким він буде

Передісторія:

  • 2 вересня президент Володимир Зеленський доручив скасувати мораторій на продаж землі.
  • 13 листопада Верховна Рада у першому читанні проголосувала за проєкт закону №2178-10 від "Слуги народу" щодо продажу сільськогосподарської землі.
  • Президент Володимир Зеленський запевнив, що іноземці та іноземні компанії отримають змогу купувати українську землю лише за результатами всеукраїнського референдуму.
  • Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія сумнівається, що до Нового року Верховна Рада прийме законопроєкт про запуск ринку землі сільськогосподарського призначення, бо до нього подали до 4 500 правок.

Українська правда
powered by lun.ua