Іран ігнорує запити України про доступ до "чорних скриньок" літака МАУ – ОГП

14206 переглядів
Середа, 15 січня 2020, 17:49

Українська сторона не отримала відповіді на два запити до Ірану з проханням отримати доступ до "чорних скриньок" збитого над Тегераном українського літака і про можливість українським експертам брати участь в їх розшифровці.

Джерело: слова начальниці Департаменту міжнародно-правового співробітництва та повернення активів Офісу генпрокурора Поліни Чиж на засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, "Інтерфакс-Україна"

Деталі: Чиж відзначила, що після інформації від іранської сторони про те, що "чорні ящики" настільки пошкоджені, що їх можна відкрити лише в певних лабораторних умовах в іншій країні, Україна запропонувала для цього свою лабораторію в НТУУ "КПІ" ім. Сікорського.

Пряма мова Чиж: "15 січня має приїхати експерт, який оглянув би цю лабораторію і фактично дав би згоду, повернувся в Іран, забрав "чорні ящики" і повернувся назад в Україну, щоб проводити ці дослідження разом з нашими експертами та тими особами, яких ми б вважали за необхідне залучити.

Вони (Іран - ред.) зараз говорять, що їх експерт, як було обіцяно, 15 січня, не приїде, але це питання вирішується. Тому вчора нами було прийнято рішення і підготовлений другий запит про правову допомогу до Ірану з проханням надати нам доступ до "чорних скриньок" і вирішити питання про можливість їх розшифровки нашими експертами. Відповідь поки не отримано".

За її словами, в цьому запиті українська сторона також просить Іран надати їй доступ до речей, які можуть бути докази в кримінальному провадженні, наприклад, частин літака, сидінням і тому подібного.

Що було раніше: Іран вирішив відправити бортові самописці зі збитого під Тегераном літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" у Францію.

Офіс генпрокурора та Служба безпеки України звернулися до Ірану з запитом про правову допомогу, пов’язану з передачею українським правоохоронцям бортових самописців із літака Boeing 737 авіакомпанії МАУ.

Передісторія:

  • 8 січня в Ірані розбився літак рейсу PS 752 "Тегеран - Київ" авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), загинули 176 осіб. На борту були громадяни 7 країн: Ірану; Канади; Швеції; Афганістану; Німеччини, Великої Британії та України (2 пасажирів і 9 членів екіпажу).
  • 11 січня Іран офіційно визнав, що помилково збив літак МАУ, відповідальність за це взяв на себе Корпус вартових ісламської революції – військова гілка виконавчої влади Ірану. 
  • Служба безпеки України розслідує катастрофу лайнера за трьома статтями Кримінального кодексу: ч.3 ст. 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту), ч.2 ст. 115 (умисне вбивство), ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна).powered by lun.ua