Кабмін так і не прозвітував про свої багатотисячні премії

П'ятниця, 17 січня 2020, 11:20
Кабмін так і не прозвітував про свої багатотисячні премії

Під час години запитань до уряду українські міністри та прем’єр Олексій Гончарук так і не прозвітували про свої багатотисячні премії напередодні нового року.

Джерело: засідання Верховної Ради 17 січня

Деталі: Кабінет міністрів мав би прозвітувати під час години питань до уряду  17 січня про свої сотні тисяч премій та розповісти про причини таких нарахувань.

Однак через заяву про відставку прем’єра Гончарука, яку він чомусь подав на розгляд президенту, а не Верховній Раді, графік роботи парламенту змінився.

Зокрема, у ВР прозвітував міністр МЗС Вадим Пристайко щодо катастрофи літака МАУ в Ірані. Також пізніше з трибуни виступив прем’єр, який заявив, що уряд працюватиме до рішення президента Володимира Зеленського.

Гончарук не пояснив, чому подав заяву Зеленському і навіть не згадав про премії.

Йому не змогли поставити питань. Після виступу весь уряд покинув сесійну залу під оплески партії "Слуга народу" і вигуки "Ганьба!" опозиції.

Нардеп від "Євросолідарності" Ірина Геращенко закликала спікера повернути Гончарука і уряд, аби вони таки розповіли про причини і походження власних премій, однак глава ВР Дмитро Разумков відмовив, заявивши, що за регламентом година питань до уряду уже закінчилася.

Прем’єр запізнився на годину питань до уряду і взагалі, за словами Разумкова, у Раді мав би бути лише Пристайко.

Джерело УП зазначило, що Гончарук прийшов у Раду з Офісу президента.

Що передувало: 14 січня Верховна Рада висунула вимогу Кабінету міністрів прозвітувати про нарахування великих премій окремим міністрам та розповісти про причини таких нарахувань.

Після цього міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив, що уряд щомісяця публікуватиме дані про доходи топ-посадовців.

Передісторія:

  • Раніше повідомлялося, що керівники Мінкульту отримали "під ялинку"сотні тисяч зарплати. Зокрема, міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський та його заступники задекларували сукупний розмір своєї грудневої зарплати на суму понад 2 мільйони гривень. 
  • Міністр юстиції Денис Малюська вважає, що високі заробітні плати у чиновників – це професійна необхідність. Міністру нарахували у грудні 2019 року 226 тисяч гривень.
  • Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що високі зарплати міністрам долають корупцію та спокусу зловживання службовим становищем.

Альона Мазуренко, УП
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування