Через новорічну зарплатню Малюсьці довелося виправдовуватися перед дружиною

Середа, 15 січня 2020, 10:25
Через новорічну зарплатню Малюсьці довелося виправдовуватися перед дружиною

Міністр юстиції Денис Малюська вважає, що високі заробітні плати у чиновників – це професійна необхідність. Міністру нарахували у грудні 2019 року 226 тисяч гривень.

Джерело: Facebook-сторінка Дениса Малюськи, "Українські новини"

Пряма мова Малюськи: "Учора роздратованій дружині на запитання "І де гроші?" довелося пояснювати, що інфографіка маніпулятивна, 226 тис. не отримував і цифру треба зменшувати на розмір податків та враховувати, що це надбавка сплачена у різні дні одразу за кілька місяців роботи. А загалом зарплата дійсно була малою і раніше казав правду.

Єдине, що радує у цій ситуації, це що нарешті зможу нормально поговорити з мамою, бо останні кілька місяці наші розмови зводились до виправдовувань після тез "негайно пиши заяву і йди з цієї дурної роботи", "натягни шапку поглибше, сядь у тролейбус і послухай, що про вас розповідають, воно тобі треба за 16 тисяч?". Ну і так далі".

Деталі: В грудні 2019 року міністру нарахували 226 тисяч гривень: з них посадовий оклад - 16 000 гривень, надбавка за інтенсивність праці - 16 000 гривень, надбавка як експерту з питань таємниць - 3 200 гривень, індексація - 761 гривня, премія за жовтень 2019 року - 56 000 гривень, премія за листопад 2019 року - 67 200 гривень, премія за грудень 2019 року - 67 200 гривень.

Після виплати всіх податків і зборів міністр отримав 182 220 гривень.

Сам Малюська відреагував 15 січня на суспільний резонанс навколо інформації про його виплату в Facebook.

За словами міністра, висока зарплата чиновників – це професійна необхідність і саме так ми зможемо подолати корупцію.

Малюська пише, що іноді може дізнатися про термінове відрядження за кордон за кілька годин до відльоту. У такому випадку летіти доведеться за власний кошт. Міністр додав, що кошти можуть компенсувати, якщо пощастить.

Також він додав, що на посаді йому іноді доводиться бути цапом-відбивайлом. Зокрема, у випадку, коли на нього наклали штраф у 38 420 грн.

На його думку, політична посада зробила з нього politically exposed person (політичного діяча), і протягом кількох років після звільнення його не візьме на роботу жодна пристойна міжнародна компанія чи організація.

Тож він не зможе після закінчення політичної кар’єри повернутися до своєї попередньої роботи.

Міністр зазначив, що історії про високі зарплати у Мін’юсті продовжуватимуться, бо там найматимуть топових юристів. Малюська вважає, що це зекономить кошти міністерства, адже наразі вони вимушені багато витрачати на аутсорс вітчизняних та іноземних адвокатів.

Передісторія:

  • 11 грудня 2019 року міністр юстиції Денис Малюська заявив, що його не влаштовує зарплата і він не виключає перехід на іншу роботу.
  • Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявляв, що деякі міністри просять більшу зарплату, бо не всі мають "фінансову подушку" і їм важко утримувати свої родини.
  • До нового року керівники Мінкульту отримали "під ялинку" сотні тисяч зарплати. Зокрема, міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський та його заступники задекларували сукупний розмір своєї грудневої зарплати на суму понад 2 мільйони гривень.  
  • 14 січня Верховна Рада висунула вимогу Кабінету міністрів прозвітувати про нарахування великих премій окремим міністрам та розповісти про причини таких нарахувань.
  • Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що високі зарплати міністрам долають корупцію та спокусу зловживання службовим становищем.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: