Пристайко пояснив, чому посольство спочатку виключило версію збиття літака МАУ

П'ятниця, 17 січня 2020, 10:31
Пристайко пояснив, чому посольство спочатку виключило версію збиття літака МАУ

Глава МЗС України Вадим Пристайко пояснив, чому посольство України в Ірані спочатку виключило версію теракту або ракетного удару по українському літаку, який було збито в небі над Тегераном

Джерело: відповідь глави МЗС Пристайка на запитання депутатів у Верховній Раді

Пряма мова: "Я як міністр закордонних справ приношу вибачення за дії посольства, дійсно це була реакція перша в стані шоку, який пережило наше посольство, прибувше на місце, де загинули наші люди…

Посольство зробило помилку в тому, що воно подало інформацію отриману від іранської сторони, офіційно, не вказавши, що це за інформацією іранської сторони".

Деталі: Пристайко погодився, що на той момент від такої відповідальної заяви варто було утриматись. Він пояснив, що посольство намагалось якомога швидше повідомити про те, що ця трагедія відбулась.

Що було раніше: 8 січня, в перші години після катастрофи, посольство України в Ірані заявило, що версія теракту чи ракетної атаки як причини катастрофи літака авіакомпанії МАУ виключається. Пізніше посольство прибрало цю заяву, підкресливши, що інформація щодо причин авіакатастрофи з'ясовується комісією.

Знати більше: Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані. Все що відомо

Від Ірану до Росії. 10 нападів військових на літаки - шанси на покарання й компенсацію

Передісторія:

  • Літак регулярного рейсу PS 752 "Тегеран - Київ" авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирівта 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.
  • Серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 57; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян (2 пасажири й 9 членів екіпажу).
  • Кілька західних ЗМІ оприлюднили версію спецслужб США щодо падіння літака МАУ в Ірані. Вони підозрюють, що авіалайнер був помилково збитий іранською ракетоюросійського виробництва.
  • 10 січня СБУ повідомила, що розглядає дві пріоритетні версії авіакатастрофи літака рейсу PS 752 в Ірані: потрапляння ракети й теракт.
  • Вранці 11 січня Іран офіційно визнав, що помилково збив літак МАУ.
  • Відповідальністьза аварію українського літака МАУ взяв на себе Корпус вартових ісламської революції (КВІР) - військова гілка виконавчої влади Ірану. 
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій та офіційних вибачень по дипломатичних каналах.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування