Кримськотатарський телеканал ATR опинився на межі закриття

Вівторок, 21 січня 2020, 18:43

Кримськотатарський телеканал ATR може закритися через призупинення фінансової підтримки з державного бюджету.

Джерело: інтерв'ю власника каналу Ленура Іслямова виданню "Детектор Медіа"

Деталі: За його словами, уже зараз канал на 90% скоротив виробництво власних програм. Через недофінансування на ATR скорочено 45% колективу. Скорочено випуски новин і припинено прямі ефіри.

Іслямов розповів, що у 2019 році телеканалу обіцяли фінансування з держбюджету у розмірі 50 млн грн, але було отримано лише 35 млн. У 2020 році знову обіцяють 50 млн.

Пряма мова: "Я телефонував Бородянському (Володимир Бородянський – міністр культури, молоді та спорту – ред.), і він запевнив, що цього року для нас передбачено фінансування в бюджеті. Але в нас заборгованості з минулого року. І як їх закрити, я не уявляю, бо бюджет цього року передбачений на потреби цього року".

Деталі: На думка власника медіа, до управління структурами, які займаються фінансуванням телеканалу, прийшли не підготовлені менеджери, які не розуміють пріоритетів.

Пряма мова: "Ані в нас, ані в Меджелісу зараз немає жодних прямих комунікацій із чинною владою. Чубарову (Рефат, глава Меджлісу – ред.) був вручений телефон Шефіра (Сергій, перший помічник президента – ред.). Але він не відповідає на дзвінки, і Чубаров не може додзвонитись. Офіс уповноваженого зі справ кримських татар був ліквідований. А раніше у нас був прямий представник – Мустафа Джемілєв. І виходить, що немає комунікацій між Меджлісом і президентом у тій мірі, в якій це мало би бути. Ми зверталися до представника офісу президента. Є навіть постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим – це Антон Кориневич. Але його голос теж ніхто не хоче чути.

Чинна влада відсуває тему Криму навіть не на друге чи третє, а на шістнадцяте місце. Відключення ATR на руку Путіну".

Деталі: За словами Іслямова, канал запустив власний збір коштів на підтримку мовлення. Вже отримали 37 тис. грн і 500 доларів, але "ці кошти нам не дозволять вижити".

Він розуміє, що приватний телеканал має заробляти самостійно, але йому не дають такої можливості – каналу не дають ліцензій на мовлення в материковій Україні, і тому він не може заробляти на рекламі.

ATR входить до складу холдинга Ленура Іслямова разом з дитячим каналом Lale та радіостанцією Meydan. Ленур Іслямов володіє 97,34% ATR, міноритарні співвласники - Рефат Чубаров, Мавілє Ісмаілова, Іса Хайбуллаєв.

ATR отримує фінансову підтримку з державного бюджету з 2016 року за рахунок бюджетної програми розселення та облаштування кримських татар та осіб інших національностей, депортованих з території України.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.