Є сенс зменшувати термін строкової служби – міністр оборони

Середа, 22 січня 2020, 09:40
Є сенс зменшувати термін строкової служби – міністр оборони

Міністр оборони Андрій Загороднюк виступає за скорочення терміну призову в українську армію і за залучення солдатів строкової служби до служби за контрактом.

Джерело: інтерв'ю Загороднюка агентству "Інтерфакс-Україна"

Пряма мова міністра: "Я за те, щоб залучати широкі верстви населення до армійської служби. Це повинно бути в нашій стратегії. Політика ще напрацьовується.

Готового рішення ще немає, зараз ми працюємо з Генштабом і з українськими незалежними аналітичними центрами над новою концепцією. У тому вигляді, в якому строкова служба зараз, вона не повинна залишатися, бо це не працює.

У нас зараз строкової служби – приблизно 10%. Тобто вона не грає особливо великого впливу на здатності (Збройних сил – ред.), Тим більше військовослужбовці строкової служби не виконують завдань у зоні проведення операції Об'єднаних сил.

Звісно, є сенс зменшувати термін (служби). Багато хто не хоче (служити), тому що це дуже довго, у них є якісь життєві плани і так далі.

Якщо ми введемо систему, коли це буде набагато менший термін – це буде якісна підготовка, служба в бойових частинах – але не в зоні ООС – де вони отримають досвід. Якщо ми зможемо кваліфіковано це подати як абсолютно унікальний життєвий досвід, людина буде підготовлена, (зможемо) пояснити, що в житті це буде дуже корисно і фізично, і морально, і з точки зору підготовки – відсоток тих, хто залишиться, буде набагато більше.

Але це буде цілком інша система, тому що цю систему реформувати надзвичайно важко. Значно легше побудувати взагалі нову".

Цьому передувало: 15 січня президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та строки проведення чергових призовів хлопців від 18 років.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування