Арахамія: У Раді би знайшли голоси, якби Зеленський підтримав звільнення Гончарука

Четвер, 23 січня 2020, 10:43

Верховна Рада звільнила би прем’єр-міністра Олексія Гончарука, якби президент Володимир Зеленський погодив таке рішення.

Джерело: інтерв’ю лідера фракції "Слуга народу" Давида Арахамії "Українській правді"

Пряма мова: "Скажу так: якби президент погодив звільнення, а Гончарук би подав заяву до парламенту – голоси в залі знайшлись би". 

Деталі: За його словами, після заяви Гончарука, яку він подав президенту, Арахамія спілкувався з прем'єром.

Також з ним розмовляв спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

Лідер "Слуги народу" додав, що всі намагалися знайти нормальний шлях вирішення ситуації. 

Що передувало: Вранці 17 січня стало відомо, що Гончарук написав заяву про відставку і поїхав до Офісу президента на консультації замість засідання Верховної Ради, де була передбачена година запитань до уряду. Замість прем’єра перед нардепами виступав глава МЗС Вадим Пристайко.

У Верховній Раді Гончарук заявив, що уряд продовжить працювати, однак не пояснив, чому подав заяву про відставку президенту. 

Гончарук не зобов'язаний звітувати перед президентом і тим більше подавати йому заяву про відставку. Згідно зі статтею 15 закону про Кабмін, прем’єр має право заявити Верховній Раді про свою відставку – і парламент має розглянути це питання не пізніше, ніж на 10-й день після надходження заявиПрем’єра звільняють нардепи шляхом голосування на пленарному засіданні.

Знати більше: Давид Арахамія: Записи у кабінетах влади – це питання нацбезпеки. З цим треба жорстко розбиратися

Нагадаємо:

  • 15 січня в мережі опублікували аудіозаписи, де нібито прем'єр Гончарук зізнається, що він "повний профан в економіці". Також чути, як голос, схожий на прем’єровий, каже, що у Зеленського "примітивне розуміння економічних процесів" – і йому треба пояснювати їх: наприклад, що гривня зміцнюється завдяки тому, що її сильно розгойдували перед виборами.
  • У Кабміні заявили, що не мають інформації про справжність записів.
  • Деякі ЗМІ писали, що прослушку могло встановити Управління держохорони, але в УДО заявили, що не причетні ні до "зливу", ні до прослуховування топпосадовців.
  • 16 січня Гончарук заявив, що ворогам не вдасться зупинити його й обгрунтував, чому він не "профан" в економіці.
  • 17 січня Зеленський висунув вимогу до правоохоронних органів за два тижні встановити причетних до запису розмов на зустрічі прем’єра з міністрами та представниками Національного банку.

Українська правда