Адвокат Порошенка назвав нинішній допит у ДБР одним із найабсурдніших

П'ятниця, 24 січня 2020, 15:37
"Європейська солідарність"

Допит п'ятого президента України Петра Порошенка у справі про можливу держзраду при підписанні Мінських угод в п'ятницю тривав 4 години, адвокат назвав його абсурдним.

Джерело: захисник Порошенка Ілля Новіков у коментарі журналістам після допиту

Пряма мова: "Я не можу поскаржитися, що в моїй кар'єрі було мало абсурдних допитів... Але це був один з найбільш абсурдних. За сьогоднішні 4 години я кілька сотень разів почув від слідчого Корецького "це ваша точка зору". На будь-яке заперечення або зауваження, що порушуються закони, відбувається щось, не передбачене кодексом, ми чули тільки одне: це ваша точка зору, ми слідчі, нам видніше".

Деталі: Новіков зазначив, що переконався в двох речах: "у ДБР немає жодної зацікавленості в отриманні саме показів Порошенка" і в тому, що з відходом Труби "абсолютно не змінилася лінія поведінки ДБР".

За словами адвоката, всі установки влади щодо 16 проваджень, "відкритих за заявами Портнова і які Труба узгоджував із Офісом президента, залишаються незмінними".

Адвокат також сказав, що з приходом Ірини Венедіктової до керівництва ДБР нічого в питанні справ ДБР щодо Порошенка не змінилося: "Ті хто вважає, що зміна керівництва значить щось нове в цьому питанні, на жаль помиляються".

Захист Порошенка вважає всі провадження протиправними.

Що передувало: 24 cічня п'ятий президент Петро Порошенко прийшов на допит в Державне бюро розслідувань у якості свідка у справі про можливу держзраду при підписанні Мінських угод у 2015 році.

Передісторія:

  • Після приходу до влади Володимира Зеленського проти Порошенка відкрито низку проваджень, до яких причетний юрист Андрій Портнов– керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента Віктора Януковича та заступник глави АП часів Януковича.
  • У команді Порошенка вважають, що колишній директор ДБР Роман Труба став інструментом у руках Портнова. 

Валентина Романенко, УП
powered by lun.ua