Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

У ТКГ домовилися обговорити списки на обмін, Київ нагадав про банки і податки  

Четвер, 28 травня 2020, 12:15
У ТКГ домовилися обговорити списки на обмін, Київ нагадав про банки і податки  

Україна, Росія й ОБСЄ на засіданні Тристоронньої контактної групи щодо конфлікту на Донбасі 28 травня домовилися на наступному засіданні обговорити списки на подальше взаємне звільнення утримуваних осіб.

Джерело: Офіс президента України

Деталі: Засідання ТКГ у четвер 28 травня відбулося у форматі відеоконференції

У межах безпекової групи продовжилося обговорення питання щодо нових ділянок розведення сил і засобів.

Досягнуто спільного розуміння між Україною та ОБСЄ безпекових питань, яке полягає у безумовному та повному виконанні СММ ОБСЄ наданого мандату.

Тривають консультації щодо додаткових заходів повної та всеосяжної реалізації режиму припинення вогню та оновленого плану розмінування як необхідних умов для продовження процесу розведення сил і засобів за верифікації та контролю з боку СММ ОБСЄ.

ОБСЄ також відзначила роботу України в частині реалізації оновленого плану розмінування, як передбачено в комюніке за результатами зустрічі "нормандської четвірки" в Парижі.

У межах роботи гуманітарної групи було досягнуто домовленості щодо обговорення на наступному засіданні сформованих списків на взаємне звільнення утримуваних осіб.

Сторони продовжили обговорення відкриття нових КПВВ на лінії розмежування, зокрема в Золотому.

Також ішлося про питання забезпечення безперешкодного перетину КПВВ абітурієнтами в межах вступної кампанії, це визначили як гуманітарну підставу.

Під час обговорення у політичній групі можливості проведення виборів на території ОРДЛО українська сторона вкотре наголосила, що вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можуть відбутися тільки після виконання вимог безпеки, зокрема виведення іноземних військ із території України та роззброєння військових формувань, отримання Україною контролю над кордоном, та виключно за українським законодавством за умови забезпечення діяльності українських ЗМІ, політичних партій, міжнародних спостерігачів.

Під час роботи економічної групи українська сторона наголосила, що відновлення банківської системи, системи оподаткування може відбутися відповідно до законодавства України.

Як сказано у повідомленні, "російська сторона не заперечувала проти важливості верховенства українського законодавства на тимчасово непідконтрольній території".

Загалом українська делегація наголосила на необхідності встановлення сталого режиму "тиші", наполягла на безперешкодному доступі на окуповані території місії ОБСЄ й гуманітарних місій.

Представники СММ ОБСЄ повідомили, що їхні патрулі зафіксували сліди важкої техніки на території ОРДЛО.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: