Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Комітет схвалив проєкт закону, який дозволить приховувати майно через дітей – Голос

Середа, 6 травня 2020, 15:31
Комітет схвалив проєкт закону, який дозволить приховувати майно через дітей – Голос

Комітет з антикорупційної політики Верховної Ради підтримав та рекомендує приймати за основу і в цілому законопроект №3355-1, який дозволить чиновникам не показувати в деклараціях дітей і записане на них майно, якщо вони не живуть разом з декларантом.

Джерело: заступник голови фракції "Голос", нардеп Ярослав Юрчишин у Facebook, пояснювальна записка до законопроєкту, текст законопроєкту  

Пряма мова Юрчишина: "Щойно голосами частини "Слуг народу" та ОПЖЗ визнано некорупційним та рекомендовано приймати за основу і в цілому законопроект 3355-1 який дозволяє:

  • уникати декларування майна чиновниками, якщо воно записане на неповнолітніх дітей, які не проживають з декларантом. Купив син умовного голови ДПС Любченка квартиру у свої неповні 18, зареєстрував на себе, довести походження грошей не може, але батько поза підозрою. Головне щоб не попалил відвідування цієї квартири зачасто;
  • не декларувати дохід радниками на громадських засадах президента України. Радник з питань працевлаштування Денис Єрмак (всі співпадіння вигадані) може не декларуватися, гроші він точно не від держави отримував".

Деталі: За словами Юрчишина, усе це "прикривалося потребою декларуватися членам Наглядових рад державних підприємств". Нардеп пояснив, що врегулювати це питання мав альтернативний законопроєкт №3355, але комітет його відхилив.

За словами Юрчишина, проєкт закону № 3355-1 "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення суб’єктів, на яких поширюється дія антикорупційного законодавства" може бути у порядку денному вже 12 травня.

Такий поспіх він пояснює тим, що 1 червня завершується річне декларування, і відповідно "треба встигнути все переписати на дітей, зареєструвати дітей деінде, бажано, 29 грудня, залучити радників на громадських засадах".

Законопроєкт авторства "слуг народу" Сергія Іонушаса, Руслана Стефанчука, Галини Янченко, "батьківщинівця" Івана Крулька, члена "ОПЗЖ" Григорія Мамки та інших пропонує поширити обов’язок декларування відомостей щодо неповнолітніх дітей лише у тому випадку, коли вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом декларування.

Крім того, цей проєкт закону пропонує викреслити усіх помічників і радників, які працюють на громадських засадах з числа осіб, на яких поширюється антикорупційний закон, і викласти підпункт "ї" статті 3 у такій редакції:   

"Суб’єктами, на яких поширюється дія цього закону, є: заступники, радники, помічники, уповноважені, прес-секретар президента України (крім осіб, які виконують свої обов’язки на громадських засадах), помічники суддів, помічники суддів Конституційного Суду України".

Чому це важливо: Чиновники, нардепи, члени Кабміну, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, військові посадові особи Збройних Сил України, судді тощо зобов’язані декларувати своє майно і доходи. За відповідністю статків і придбаного майна має слідкувати Національне агентство з запобігання корупції.

Чиновники мають декларувати не лише свої доходи, нерухомість, авто і коштовності, а й ті, які належать членам їхніх родин, або перебувають у них у користуванні.

З 18 жовтня 2019 року набрали чинності зміни до закону "Про запобігання корупції", які розширили коло близьких осіб та членів сім’ї суб’єктів декларування. Відтепер термін "близькі особи" в законі застосовується до племінника і племінниці, а також до батька та матері дружини (чоловіка) сина (дочки).

Також членами сім’ї суб’єкта декларування є його неповнолітні діти незалежно від спільного проживання, пов’язаності спільним побутом та наявності взаємних прав та обов’язків.

Крім того, публічним службовцям заборонено мати близьких осіб у прямому підпорядкуванні.

Журналісти і НАЗК неодноразово виявляли невідповідність між доходами і коштовним майном низки чиновників. Дуже часто чиновники і посадовці переписують майно на родичів, або просто "забувають" вказувати його в декларації. Це може свідчити про їх корумпованість. 

Що було рааніше: 5 травня керівник "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін у блозі на "Українській правді" повідомив, що група народних депутатів внесла на розгляд Верховної Ради законопроєкт, мета якого дозволити чиновникам не показувати в деклараціях позашлюбних дітей.

 

Ірина Балачук, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: