"Мінера" мосту Метро помістили до психлікарні

Субота, 6 червня 2020, 12:09
поліція Києва

Віталія Ткаленка, який 2 червня повідомив про замінування мосту Метро у Києві і якого пізніше арештували на 60 діб, було поміщено до спеціалізованого психіатричного закладу.

Джерело: речниця прокуратури Києва Надія Максимець у коментарі УП

Пряма мова: "Вчора відбулося екстрене судове засідання зі зміни запобіжного заходу, де було прийнято рішення змінити запобіжний захід з тримання під вартою на поміщення до закладу для надання психіатричної допомоги".

Деталі: За словами Максимець, згідно з попереднім рішенням суду, який визначив підозрюваному запобіжний захід у вигляді арешту до 29 липня з можливістю внесення застави, до внесення застави він мав перебувати в СІЗО. Однак там Ткаленка оглянув фельдшер і "виявив схильність до суїциду".

Після цього до СІЗО було викликано "швидку допомогу", лікарі якої надали свій висновок, згідно з яким підозрюваному краще перебувати під наглядом лікарів задля його власної безпеки, а також безпеки людей, які мали перебувати з ним у камері.

Максимець зазначила, що вже після 16 години у п'ятницю підозрюваного було поміщено до спеціалізованої психіатричної лікарні в Глевасі на Київщині, де він перебуватиме до 29 липня. Вона додала, що в разі потреби запобіжний захід може бути продовжено.

Невдовзі має бути проведено психолого-психіатричну експертизу стану підозрюваного.

Передісторія:

  • 2 червня патрульна поліція перекрила рух транспорту на мосту Метро у зв’язку з повідомленням про замінування.
  • Через годину чоловіка, який повідомив про "замінування" мосту, затримали. У затриманого не було вибухового пристрою — він мав при собі муляж, у якому знаходилась земля.
  • Його дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, підготовку вибуху, яке спричинило тяжкі наслідки).
  • 3 червня Дніпровський районний суд Києва обрав підозрюваному Віталію Ткаленку запобіжний захід у вигляді арешту до 29 липня з можливістю внесення застави у розмірі 315 тисяч гривень.

Катерина Тищенко, УП


powered by lun.ua