Зеленський каже, що Україна хоче правди про трагедію MH17. Про Росію не згадав

П'ятниця, 17 липня 2020, 11:36
Дмитро Ларін, УП

Президент Володимир Зеленський каже, що Україна зацікавлена у справедливості та встановленні винуватців авіакатастрофи рейсу MH17 на окупованому Донбасі в 2014 році.

Джерело: заява Зеленського, подана на офіційних сторінках соцмереж

Пряма мова: "Шість років тому сталася страшна катастрофа пасажирського літака Boeing 777 компанії Malaysia Airlines рейсу MH17, що прямував з Амстердама до Куала-Лумпура. Загинуло 298 осіб – усі пасажири й весь екіпаж.

Від початку розслідування цієї трагедії Україна показала себе як надійного міжнародного партнера, зацікавленого у правді.

Кримінальний процес проти можливих винуватців злочину розпочався в Нідерландах 9 березня цього року. Цей суд обіцяє стати одним з найбільших у світовій практиці за останні десятиліття, адже, крім усього іншого, до нього прикута значна міжнародна увага.

Ніщо не поверне втрачених життів і не втамує горя рідних і близьких, чиї батьки, діти, друзі загинули в катастрофі. Але справедливість має восторжествувати. В ім'я миру та пам'яті всіх загиблих".

Деталі: Президент у своїй заяві знову не вказує на причетність Російської Федерації як держави агресора до збиття малазійського Боїнга.

Чому це важливо: Російська Федерація 6 років здійснює збройну гібридну агресію проти України, окупувавши частину її території. Зеленського неодноразово критикували за те, що він уникає називати РФ агресором. Президент в свою чергу зазначав, що всіма силами намагається добитися того, щоб в Україні запанував мир.

Нагадаємо: МЗС наголосив, що Україна вживає заходів у рамках процесу у Міжнародному Суді ООН для притягнення РФ до відповідальності за порушення її зобов’язань за Міжнародною конвенцією про боротьбу із фінансуванням тероризму, що призвело до збиття МН17.

ЄС з нагоди шостої річниці катастрофи літака рейсу MH17 в небі над Донбасом висловив підтримку всім зусиллям зі встановлення істини щодо її обставин і закликав РФ визнати свою відповідальність.

Посольство США в Україні до 6-ї річниці трагедії МН17 закликало Росію співпрацювати зі слідством для притягнення до відповідальності винних у збитті літака.

П'ятий президент України Петро Порошенко в своїх заявах неодноразово згадував, що слідчі прийшли до висновку про російське походження ракетного комплексу "Бук", з якого був збитий МН17.

Він обіцяв, що Україна зробить все можливе, щоб дії Російської Федерації як держави, що підтримує тероризм, отримали належну оцінку в Міжнародному суді ООН, і що зло буде покаране, а справедливість відновлена.

Українська правда


powered by lun.ua