Експерти ВООЗ приїдуть до Китаю вивчати походження СOVID 14 січня

Понеділок, 11 січня 2021, 09:36
Фото theguardian.com

Команда міжнародних експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка досліджуватиме походження пандемії COVID-19, прибуде до Китаю 14 січня.

Джерело: Reuters з посиланням на Національні органи охорони здоров'я Китаю, National Public Radio з посиланням на Associated Press

Деталі: Національна комісія з охорони здоров’я, яка оголосила дату, не надала детальної інформації про маршрут команди.

Спочатку команда намагалась в'їхати до Китаю на початку січня для розслідування, але цей візит відклали через відсутність на той час дозволу з боку Пекіна.

Як повідомляє Associated Press, в Китаї знову ввели посилені карантинні обмеження на тлі нових сплесків COVID-19.

Зокрема, міста Шицзячжуан і Синтай в провінції Хубей після тижня, протягом якого було зафіксовано понад 300 нових випадків коронавірусу, видали розпорядження про 7-денне перебування вдома.

Крім того, за словами джерел, місцева влада оголосила про обмеження на виїзд з Шицзячжуана, де проживає 11 мільйонів жителів, а також про заборону на збори, припинення роботи шкіл і закриття деяких житлових районів.

Пекін також вимагає від робітників з провінції надати докази того, що вони працюють у місті, і негативний тест на коронавірус для в'їзду.

За даними Університету Джона Хопкінса, в цілому в Китаї підтверджено понад 96 600 випадків захворювання на коронавірус і 4 700 смертей.

Reuters також повідомляє, що ціни на нафту падають через відновлені побоювання з приводу світового попиту на паливо на тлі локдаунів у Європі і нових обмежень на пересування в Китаї, другому за величиною споживачу нафти в світі, де різко зросла кількість інфекцій.

Відзначається, що на ранок 11 січня ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 1,14%, до $ 55,3 за барель після зростання до $ 56,39 – найвищого рівня з 25 лютого 2020 року. Ціна на нафту марки Brent росла чотири сесії підряд.

Американська нафта марки WTI подешевшала на 0,78%, до $ 51,8 за барель. У п'ятницю ціна на нафту WTI досягла піку майже за рік.

Що було раніше: 5 січня в ВООЗ заявили, що Китай надав дозвіл на візит її експертів. Очікувалось, що  група з 10 осіб прибуде найближчим часом. Однак уже 6 січня директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус заявив, що китайські посадовці ще не завершили видачу необхідного дозволу для прибуття групи.

Читайте також: Нова загроза чи паніка без змісту: як мутований COVID з Британії налякав уряди по всьому світу

Передісторія:

  • Пандемія вперше виникла в центральному китайському місті Ухань наприкінці 2019 року.  
  • Походження вірусу досі залишається предметом суперечок.
  • Команда ВООЗ пообіцяла зосередитися на тому, як коронавірус перейшов від тварин, які, як вважається, були кажанами, до людей.
  • У минулому році місія ВООЗ вивчала реакцію влади Китаю на вірус, а влітку інша місія заклала основу для майбутнього розслідування.

Усі новини...