Шарій не з'явився на допит. СБУ повідомила, що буде далі

Понеділок, 22 лютого 2021, 12:39

Підозрюваний у державній зраді блогер Анатолій Шарій не з'явився на допит у Службу безпеки України 22 лютого, у спецслужбі розцінюють це як переховування від слідства.

Джерело: СБУ, Шарій на Youtube

Дослівно СБУ: "22 лютого Анатолія Шарія було викликано для проведення слідчих дій за участю підозрюваного, він не з‘явився. Його неявку можна трактувати, як переховування від слідства".

Деталі: Зазначається також, що СБУ розгляне клопотання адвоката Шарія Валентина Рибіна, його буде задоволено відповідно до вимог КПК України.

Згідно з повідомленням СБУ, і адвокат, і його підзахисний запрошуються 25 лютого 2021 року для ознайомлення з матеріалами провадження, які слугували для повідомлення підозри Анатолію Шарію.

Сам Шарій з цього приводу видав черговий відеоблог, де заявив, що СБУ "5 діб ховається від його адвокатів, яким, мовляв, не надають відповідні документи щодо підозри".

Шарій каже, що не може фізично прибути на допит, бо перебуває за кордоном і має статус біженця. Він продовжує наполягати на тому, що не ознайомлений із підозрою в держзраді.

Передісторія:

  • 16 лютого блогеру, який проживає в Іспанії, Анатолію Шарію було повідомлено про підозру за статтею про державну зраду і порушення рівноправності громадян.
  • На переконання слідчих, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур. Докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.
  • Шарій на своїй сторінці у Facebook написав, що тепер йому не треба зайвий раз доводити в ЄС, що всі справи на нього в Україні - "чиста політика". Він заявив, що підозра йому не вручена і повістка про виклик на допит також.  

Українська правда