Білорусь і Росія допрацьовують останні кроки щодо інтеграції – Лукашенко

Понеділок, 22 лютого 2021, 15:08
Фото kremlin.ru

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що урядам Білорусі і Росії залишилося доопрацювати 6-7 дорожніх інтеграційних карт із 33 передбачених домовленостями.

Джерело: ТАСС з посиланням на заяву Лукашенка на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним

Пряма мова: "Ми, по-моєму, 33 напрямки окреслили – ці дорожні карти, які напрацювали. Ми домовилися про те, що ми їх модернізуємо, оновимо. Уряди дуже багато зробили, вони оновили формат.

Сьогодні посол (Білорусі в РФ Володимир – ред.) Семашко повідомляв, що там, можливо, залишилося із 33 шість-сім дорожніх карт, над якими уряди працюють. Усі інші готові до підписання".

Для довідки: Союзна держава – конфедеративний союз Російської Федерації та Республіки Білорусь з поетапно організовуваним єдиним політичним, економічним, військовим, митним, валютним, юридичним, гуманітарним та культурним простором.

Спершу 2 квітня 1996 року було підписано угоду про створення "глибоко інтегрованої політично та економічно" Спільноти Росії і Білорусі.

Далі у 1997 році цю спільноту перетворили на Союз Білорусі та Росії. В обох угодах йшлося про збереження державного суверенітету обох сторін, але узгодження зовнішньої політики, а також глибоку економічну інтеграцію і навіть, відповідно до Статуту та Договору про Союз Білорусі та Росії, єдине громадянство.

У грудні 1999 році було підписано договір про створення Союзної Держави.

Читайте також: Аншлюс чи імітація від Лукашенка: що відбувається між Білоруссю та РФ

Передісторія:

  • У квітні 2020 року Лукашенко заявив, що Білорусь не відмовляється від жодного пункту договору про створення Союзної держави з Росією, але наполягає на рівних умовах.
  • У вересні 2020 року посол Білорусі в Росії Володимир Семашко заявив, що Білорусь і Росія відновили обговорення дорожніх карт щодо інтеграції в так званій Союзній державі.