"Голос" збирає підписи за відставку Венедіктової через Стерненка

Вівторок, 23 лютого 2021, 15:13

Парламентська фракція "Голос" ініціює збір підписів за відставку генерального прокурора Ірини Венедіктової у зв'язку з вироком Сергію Стерненку у справі про викрадення й катування людини.

Джерело: депутати "Голосу" Ярослав Юрчишин та Олександра Устінова

Пряма мова Юрчишина: "Розпочинаємо з колегами збір підписів за відставку Ірини Венедіктової! Людина, яка спровокувала політичне рішення і вирок Сергію Стерненку, немає права займати посаду генерального прокурора...

Буде апеляція, буде звільнення Венедіктової. А Труханов, Татаров, Портнов та інші, відповідальні за цей ганебний вирок, ще обов'язково понесуть відповідальність".

Деталі: На думку Юрчишина, Стерненко не винен, а карають його за те, що він критикував проросійські партії. 

Юрчишин також переконаний, що суддя "на гачку в правоохоронної системи", бо відпускав директора бази "Вікторія" після пожежі з загиблими, тому "навмисно обраний лише для зачитування політично вмотивованого рішення".

 

За словами Устінової, "прокурори Венедіктової та кишеньковий суддя з бюстами Лєніна і Сталіна сьогодні добилися першоі політичної посадки", а Сергій Стерненко – це "перший політичний в‘язень Зеленського". 

На її думку, "наступними будуть волонтери та ветерани, яким прокурори "шиють" справу Шеремета", тому "цей російський реванш потрібно зупиняти".

Передісторія:

  • 23 лютого одеський суд засудив колишнього лідера одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука до 7 років і 3 місяців ув’язнення з конфіскацією половини майна у справі викрадення і катування людини. Нібито Стерненко й Демчук навесні 2015 року на Одещині напали на депутата Комінтернівської райради Сергія Щербича, аби заволодіти його банківською карткою й телефоном.
  • Також Стерненка визнали винним у незаконному зберіганні травматичного пістолета.
  • У 9 містах організовують акції на підтримку Стерненка, який називає себе невинним.

Читайте також: Майдан, наркотики, Аваков та інші війни Сергія Стерненка